Trwa ładowanie...
Witold Waszczykowski gościem programu "Tłit"

Witold Waszczykowski gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest były szef MSZ, europoseł PiS Witold Waszczykowski.
Share
d3lszpy

Ostatnie dni w polskiej polityce są wyjątkowo gorące. Kryzys w Zjednoczonej Prawicy i rekonstrukcja rządu długo były tematem numer jeden. Na ten temat prowadzący program "Tłit" Marek Kacprzak porozmawia ze swoim gościem Witoldem Waszczykowskim.

Według najnowszych informacji rekonstrukcja rządu ma nastąpić w przyszłym i następnym tygodniu. Pierwotnie mówiono o tym tygodniu, ale napięty kalendarz premiera Mateusza Morawieckiego na to nie pozwolił. Jak zdradził wicepremier Jacek Sasin, ma być 14 resortów w miejsce 20 obecnie funkcjonujących. W poniedziałek po południu odbyło się natomiast kolejne spotkanie na Nowogrodzkiej. Po zakończeniu uczestnicy nie komentowali jego przebiegu, ani nie informowali, jakie decyzje podjęto.

d3lszpy

Witold Waszczykowski będzie także pytany o trudną sytuację na Białorusi. Opozycja apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jeszcze trzy dni temu były minister spraw zagranicznych tłumaczył, że nie widzi takiej potrzeby. Według niego rządzący "zachowali się prawidłowo i modelowo wobec kryzysu na Białorusi, który został wywołany przez sfałszowane wybory prezydenckie".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3lszpy

Podziel się opinią

Share
d3lszpy
d3lszpy
Więcej tematów