Trwa ładowanie...
d1enxgl
IAR

Wipler o Kopacz: lawirantka, a z sali: pijak

W nocy Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która umożliwi realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Za jej przyjęciem głosowało 240 posłów. Przeciw było 208, dwóch wstrzymało się od głosu. W trakcie debaty rozgorzała prawdziwa burza wśród posłów po słowach Przemysława Wiplera o premier Ewie Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Przemysław Wipler
Poseł Przemysław Wipler (PAP, Fot: Rafał Guz)
d1enxgl

Najpierw Zbyszek Zaborowski z SLD zwracając się do premier Ewy Kopacz nazwał ją "Lady Thatcher". Przeciw takiemu sformułowaniu zaprotestował poseł Wipler, który poprosił posłów lewicy, by "nie porównywali Żelaznej Damy, Lady Margaret Thatcher do tej lawirantki, do tej kobiety, która kłamie, oszukuje - osoby, która jest odpowiedzialna za to, że teraz ginie Śląsk".

Słowa te wywołały falę niezadowolenia. Posłowie krzyczeli: "Pijak, pijak, pijak".

d1enxgl

Na mównicę wszedł Marek Poznański z Twojego Ruchu i cytując Marka Twaina powiedział: "Panie pośle Wipler. Lepiej siedzieć cicho i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości", na co Izba zareagowała oklaskami.

Artur Górczyński z PSL-u dodał, że politycznie można panią premier oceniać różnie, ale nie ma zgody na obrażanie kobiet w tej Izbie. - Panie pośle Wipler, nawet nie jestem w stanie pana nazwać chamem spod budki z piwem, który wywalił kilka jabcoków, bo to jest dla pana zbyt dobre określenie - powiedział Górczyński i zawnioskował o wykluczenie Wiplera z dalszych obrad.

Wtedy na mównicę ponownie wszedł poseł Przemysław Wipler mówiąc, że zgodnie ze słownikiem języka polskiego wyraz "lawirantka" nie jest wyrazem obraźliwym czy wulgarnym, a jedynie opisuje prawdę na temat tego co robi premier Ewa Kopacz.

Post użytkownika Przemysław Wipler.

d1enxgl

To spowodowało reakcję marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który powiedział, że znał lady Margaret Thatcher i dodał: "Pan nie jest politykiem jej wymiaru".

Szef klubu PO Rafał Grupiński, podobnie jak wcześniej poseł Górczyński, poprosił marszałka o wykluczenie posła Wiplera z dalszej części obrad, a poseł niezrzeszony Roman Kotliński zapowiedział złożenie w tej sprawie wniosku do komisji etyki poselskiej.

Premier Ewa Kopacz nie skomentowała słów posła Wiplera.

d1enxgl

Podziel się opinią

Share
d1enxgl
d1enxgl
Więcej tematów