Qaqwqwrqw

Wiosna w całej Polsce. Słonecznie i ciepło

Synoptycy nie mają wątpliwości: czeka nas piękny, słoneczny i ciepły czwartek. To efekt wyżu o wdzięcznej polskiej nazwie Katarzyna, który dotarł nad Polskę. Co więcej, nie będziemy także narzekać na samopoczucie: biomet w całym kraju będzie korzystny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czeka nas niezwykle pogodny i ciepły czwartek
Czeka nas niezwykle pogodny i ciepły czwartek (wxcharts.eu)
Qaqwqwrqw

W czwartek pogodę w Polsce nadal kształtował będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia znad Skandynawii, który z kierunków wschodnich sprowadzał będzie ciepłe masy powietrza. Jak informuje biuro prognoz Cumulus cały dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i ciepły.

Zobacz także: Prognoza pogody na Wielkanoc. Nad Polską "Katharina"

W pasie zachodniej i środkowej Polski dominować będzie niebo bezchmurne. Natomiast na wschodzie kraju na słonecznym niebie pojawiać się będą chmury pierzaste i kłębiaste, które od czasu do czasu będą przysłaniać słońce.

Qaqwqwrqw

Powieje lekki północno-wschodni wiatr, który w porywach może osiągać 10 - 25 km/h.

SPRAWDŹ POGODĘ W SWOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Słupek rtęci na termometrach wskazywać będzie od 15 - 18 st. Celsjusza na wschodzie i południowym wschodzie do 19 - 20 st. C na zachodzie kraju.

Qaqwqwrqw

W nocy lekko się zachmurzy i ochłodzi. Termometry wskazywać będą minimalnie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 5 stopni na zachodzie, nad morzem i miejscami w centrum. Zimnej będzie tylko w kotlinach górskich, na Przedgórzu Sudeckim możliwe są też przygruntowe przymrozki do -2 stopni C.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw