Trwa ładowanie...

Wiosna 2019 – kiedy pierwszy dzień wiosny w 2019 roku? Kiedy zacznie się wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa?

Wiosna nadejdzie za kilka dni. Już 20 marca rozpocznie się wiosna astronomiczna, a dzień później powitamy wiosnę kalendarzową.

Wiosna 2019 – kiedy pierwszy dzień wiosny w 2019 roku? Kiedy zacznie się wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa?Źródło: Pixabay.com
dvq6clj
dvq6clj

Wiosna 2019 – kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna?

Wiosna kalendarzowa ma stałą datę – 21 marca. Nadejście wiosny ma spory wpływ na naszą kulturę i zwyczaje. W pierwszy dzień wiosny topimy marzannę, czyli kukłę mającą symbolizować zimę. Robimy to, aby zima już na pewno nie powróciła. Innym zwyczajem związanym z nadejściem wiosny jest tzw. dzień wagarowicza. Jest on stałym punktem w uczniowskim kalendarzu. 21 marca wiele osób zamiast do szkoły udaje się do parków i na spacery, aby w ten sposób uczcić nadejście wiosny.

Wiosna 2019 – kiedy rozpoczną się wiosna astronomiczna?

Wiosna astronomiczna ma związek z nadejściem równonocy wiosennej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dzień, w którym noc oraz dzień trwają 12 godzin. Każdy dzień po równonocy jest dłuższy od poprzedniego. W 2019 roku wiosna astronomiczna rozpocznie się 20 marca.

Wiosna 2019 – pogoda na pierwsze dni wiosny

Pierwszy dzień wiosny zapowiada się deszczowo. Prognozy zapowiadają opady w centralnej oraz północnej części kraju. W czwartek 21 marca najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie odnotujemy 8 st. C. Najwyższą temperaturą będą cieszyć się mieszkańcy zachodniej części kraju. W Zielonej Górze termometr wskażą nawet 14 st. C.

O wiele lepiej zapowiada się pogoda na pierwszy wiosenny weekend. W sobotę niewielkie opady deszczu mogą pojawić się w północnej części kraju, a na termometrach zobaczymy o 9 st. C na południu kraju, do nawet 18 st. C w zachodniej i centralnej w Polsce.

dvq6clj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvq6clj
Więcej tematów