Trwa ładowanie...

Wiosna 2019 coraz bliżej. Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, a kiedy ta astronomiczna?

Wiosna za oknem coraz częściej wypiera zimowe krajobrazy. Do Polski przyleciały już pierwsze żurawie, a w parkach zaczynają kwitnąć przebiśniegi. Sprawdzamy, kiedy rozpocznie się kalendarzowa wiosna, a kiedy astronomiczna.

Share
Wiosna 2019 coraz bliżej. Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, a kiedy ta astronomiczna?
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d1efcbv

Wiosna – kiedy rozpocznie się kalendarzowa wiosna, a kiedy astronomiczna?

Wiosna za oknem kusi nas wysokimi temperaturami już od weekendu. Słońce oraz bezchmurne niebo to czynniki, które zachęcają wiele osób do wypoczynku na świeżym powietrzu. Kalendarzowa wiosna rozpocznie się jednak dopiero 21 marca. Dzień wcześniej (20 marca) będziemy mogli świętować nadejście astronomicznej wiosny.

Wiosna już zawitała do Polski

Mimo, iż wiosna kalendarzowa i astronomiczna zawitają do nas dopiero za miesiąc, to aura za oknami sprawia, że mamy wrażenie, że wiosna już nadeszła. Od kilku dni w całym kraju odnotowujemy wysokie temperatury, a najnowsze prognozy nie zwiastują zmiany pogody. W nadchodzących dniach na termometrach będziemy oglądać około 10 st. C, a niewielkie przymrozki zaskoczą nas jedynie w nocy oraz w godzinach porannych.

Wiosnę wyczuwają już zwierzęta. Zarówno w Puszczy Białowieskiej, jak i kilku innych miejscach w Polsce, wylądowały już pierwsze żurawie. Przybyłe osobniki cieszą się dobrą kondycją, dzięki czemu są w stanie przetrwać ewentualny nawrót zimy. Charakterystyczne klękanie żurawi oraz klucze ptaków szybujące po niebie zwiastują szybkie nadejście wiosny. W drogę do Polski wyruszyły już także bociany.

Wiosna rozpoczęła się już także w parkach, gdzie coraz częściej możemy podziwiać kępy kwitnących przebiśniegów. Zaraz po nich pojawią się także krokusy i cebulice. W kolejnych dniach zacznie się zielenić trawa, a na drzewach pojawią się pierwsze pączki.

d1efcbv

Podziel się opinią

Share
d1efcbv
d1efcbv
Więcej tematów