Trwa ładowanie...

Wilnem może rządzić Polka. Objęła ważne stanowisko

Portal L24.it informuje, że nasza rodaczka została wicemerem Wilna. Nie równa się to od razu rządzeniu miastem, ale Polka będzie odpowiadać za ważną kwestię - edukację.

Share
Wilnem może rządzić Polka. Objęła ważne stanowiskoŹródło: Facebook.com, fot: Edita Tamošiūnaitė
dgu9ajg

Edyta Tamošiūnaita, radna Wilna z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin, dostała poparcie 42 osób z Rady samorządu stołecznego. W ten oto sposób stanie się wicemerem i będzie odpowiadać za sprawy edukacji i energetyki. 5 kolegów z rady były przeciwnych jej kandydaturze. Tamošiūnaita jest jedną z 11 polskich deputowanych.

"Zgodnie z decyzją Rady Naczelnej AWPL-ZChR ugrupowanie na razie nie wchodzi w oficjalną koalicję rządzącą stolicy, a zgłosiła swego kandydata na stanowisko opozycyjnego wicemera” – wyjaśnia L24.lt, tamtejszy polski portal.

Tamošiūnaitė może pochwalić się sporym doświadczeniem. Przez 6 lat Polka była urzędniczką miejską, pracując m.in. jako zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Oświaty. Na swoim koncie ma też zarządzanie szkołą średnią i resortem oświaty i nauki – w roli wiceminister.

Zobacz także: Jako jedyny raper na Litwie śpiewa w języku polskim

dgu9ajg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu9ajg
dgu9ajg
Więcej tematów