Trwa ładowanie...

Wilk w okolicach Słupska. Nagrał go monitoring parku

Wilk w Słowińskim Parku Narodowym - obecność drapieżnika nagrała kamera zainstalowana przez strażników parku, która miała rejestrować wędrujące jelenie.
Share
Wilk w okolicach Słupska. Nagrał go monitoring parku
Źródło: Kadr z filmu Słowińskiego Parku Narodowego
dalyuyi

Tymczasem po sprawdzeniu nagrania okazało się, że przed obiektywem spacerował wilk. Zwierzę jest dość rzadkim okazem w tej części Pomorza.

Zimą ubiegłego roku w okolicach Słupska myśliwi zauważyli wilczycę z trójką szczeniąt. Wataha składająca się z kilkunastu zwierząt ma też przebywać w okolicach Lęborka. Na Pomorzu wilki zauważono w 2007 r. Przewędrowały z północnych okolic województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Mają tu dobre warunki do życia, bo jest sporo zwierzyny, na którą chętnie polują.

Według różnych danych liczba wilków na Pomorzu waha się od 26 do niespełna 40 sztuk. Po raz pierwszy obecność wilka zarejestrowały kamery w Słowińskim Parku Narodowym. Do tej pory widywano je w okolicach Malborka, Człuchowa i Miastka.

Od 1998 roku wilk jest gatunkiem chronionym. W całym kraju według różnych szacunków żyje od pięciuset do dziewięciuset sztuk tych zwierząt. W kontaktach z ludźmi wilk zazwyczaj pierwszy się wycofuje, ale sprowokowany może zaatakować.

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów