Trwa ładowanie...
27-10-2014 15:35

Wiktorska-Święcka: nie wolno zmarnować energii wrocławskiej młodzieży

Kandydatka na prezydenta Wrocławia, Aldona Wiktorska-Święcka, spotkała się z wrocławianami w niedzielę w Parku Zachodnim. Tematem przewodnim spotkania była aktywizacja wrocławskich rodzin.

Wiktorska-Święcka: nie wolno zmarnować energii wrocławskiej młodzieżyŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Kandydatki
dcvvpyb
dcvvpyb

- Chcemy w każdej dzielnicy mieć domy kultury i sprawnie działające instytucje na rzecz młodzieży - w nich tkwi ogromna energia, której nie wolno nam zmarnować - mówiła kandydatka na prezydenta Wrocławia z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców, Aldona Wiktorska-Święcka. W niedzielę, 26 października, spotkała się ona z wrocławianami w Parku Zachodnim. Podczas spotkania zaprezentowała pomysły, jak uwolnić "energię wrocławskich rodzin".

"Jak być rodzicem we Wrocławiu i nie zwariować" - takie hasło przyświecało niedzielnemu spotkaniu kandydatki z wrocławianami. Podczas niego wytknęła obecnej ekipie rządzącej błędy, polegające na stosowaniu doraźnej pomocy socjalnej i braku systemu rozwiązywania problemów wrocławskich rodzin.

Priorytetem Wiktorskiej-Święckiej jest stworzenie nowych żłobków i przedszkoli we Wrocławiu, a także rozbudowa infrastruktury "społecznej" na nowo budowanych osiedlach. Ponadto, dla dzieci oraz młodzieży wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska.

Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców chce także powiększenia terenów zielonych w mieście oraz poprawę zaplecza rekreacyjnego szkół. Ponadto, Wiktorska-Święcka stawia na tworzenie domów kultury i wsparcie ze strony organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli świata biznesu.

Jej zdaniem, dzieci i młodzież nie powinny być pomijane w dyskusji nad przyszłością miasta. Proponuje, by najmłodsi również mogli brać udział w głosowaniach nad budżetem obywatelskim we Wrocławiu. Plan aktywizacji dzieci i młodzieży, jaki przedstawiła kandydatka BS, zakłada także, by miały one bezpłatny wstęp do wszystkich miejskich instytucji kultury.

dcvvpyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvvpyb
Więcej tematów