Trwa ładowanie...
dnkdok8

Wielokrotny medalista był przetrzymywany przez 4 miesiące

Siedmioletniego Walora, utytułowanego konia pełnej krwi arabskiej, którego wartość szacowana jest na ok. 100 tys. zł, odzyskali wielkopolscy policjanci. Koń został skradziony w maju ze stajni w Szymanowie koło Śremu.
Share
dnkdok8

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w przestępstwie. Policjanci zatrzymali ich w momencie, kiedy koń był przewożony z jednego miejsca do drugiego. Zatrzymanie miało miejsce w poniedziałek w Rawiczu.

- Funkcjonariusze z Poznania i z Rawicza zatrzymali dwóch mężczyzn jadących samochodem dostawczym. W części ładunkowej przewozili konia. Obaj pochodzą z Poznania i byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał Borowiak, policjanci przyjęli, że kradzież konia miała związek z próbą wymuszenia za niego okupu. Informacje te zostały potwierdzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego.

Policja nie wypowiada się na temat dokładnych okoliczności kradzieży.

Walor - to wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski. Oceniany jest jako jeden z najcenniejszych sportowych koni w Polsce. Został już przekazany właścicielom.

dnkdok8

Podziel się opinią

Share
dnkdok8
dnkdok8
Więcej tematów