Trwa ładowanie...
d2y8d66

Wielkopolska: położna wyłudziła z NFZ 180 tysięcy złotych

Za wizyty, których nie było, dostała ponad 180 tysięcy złotych - przez dziesięć lat położna środowiskowa z wielkopolskiego Ostrzeszowa wyłudzała pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkopolska: położna wyłudziła z NFZ 180 tysięcy złotych
(PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d2y8d66

Położna w ramach umowy z NFZ przeprowadzała edukację przedporodową i wizyty patronażowe swoich pacjentek. Do dokumentacji wpisywała wszystko, jak donosi RMF FM, a nawet dużo więcej. Fikcyjne liczby wizyt były podstawą do płatności ze strony NFZ.

Policja przesłuchała blisko 500 kobiet z całego powiatu ostrzeszowskiego. Śledztwo wykazało, że dane aż 340 kobiet zostały wpisane do raportu z wizyt z edukacji przedporodowej i wizyt patronażowych przynajmniej raz za dużo. Dzięki temu położna pobierała dodatkowo co miesiąc średnio 1,5 tysiąca złotych.

Wyliczenia mówią o kwocie 183 277 złotych na szkodę Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Policja zabezpieczyła mienie kobiety w wysokości 250 tysięcy złotych, a do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie trafił już akt oskarżenia.

d2y8d66

Podziel się opinią

Share

d2y8d66

d2y8d66
Więcej tematów