Trwa ładowanie...

Wielkie święto gier we Wrocławiu - Hall of Games 2014!

Od 14 do 16 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja targów gier komputerowych Hall of Games 2014.

Share
Wielkie święto gier we Wrocławiu - Hall of Games 2014!
Źródło: Materiały prasowe
d38iw2n

Hall of Games to obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów gier wideo, nowych technologii, gier planszowych i szeroko pojętej fantastyki. Swoją obecność na targach potwierdziło już wielu producentów i dystrybutorów sprzętu dedykowanego graczom. Dla zwiedzających imprezę przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń i atrakcji: panele dyskusyjne, turnieje e-sportowe (m.in. League of Legends) oraz konkursy. W trakcie Hall of Games odbędzie się także zlotów fanów gier planszowych i Cosplayerów.

Podczas targów wrocławski Techland po raz pierwszy udostępni szerokiej publiczności demo niecierpliwie wyczekiwanej gry: Hellraid - dynamicznego, pierwszoosobowego hack’n’slasha w konwencji dark fantasy oraz demo Dying Light – który wraz ze swoim otwartym światem, cyklem dnia i nocy oraz oryginalnym systemem Natural Movement wyznacza nowe standardy dla gatunku FPP. Dzięki licznym stanowiskom każdy gracz będzie mógł dokładnie przetestować wymienione wyżej gry.

d38iw2n

Na HoG będzie także CDP.pl z planszówkami i grami figurkowymi ze swojej oferty (Winning Moves i WarZone). Tytuły będą dostępne na stoisku sklepu Feniks z Wrocławia, który przeprowadzi miniturnieje i prezentacje Magic: the Gathering.

Nie zabraknie Tequilla Games z Earthcore: Shattered Elements, Wheel Stand Pro z Forza Motorsport Polska, PCC z silnikami do produkcji gier i Ski Trainer czyli nowatorskiego kontrolera do gier narciarskich. Sentymentalny powrót do przeszłości zapewni Retrogralnia ze starymi konsolami prezentującymi kultowe produkcje sprzed lat. Salon Kreatywny oraz Centrum Poznawcze Hali Stulecia zapewnią interaktywną strefę dla dzieci z warsztatami i zabawami z użyciem klocków LEGO.

Dla wszystkich osób pragnących poznać świat produkcji i wydawania gier od kuchni, przygotowano interesujący cykl wykładów o gamedevie. W trakcie paneli dyskusyjnych będzie można zasięgnąć opinii znanych specjalistów z branży, m.in. Macieja Miąsika, Michała Oracza, Marka Ziemaka czy Macieja Zasady. Dla osób poszukujących bardziej praktycznych wydarzeń zostaną zorganizowane liczne warsztaty poświęcone różnym aspektom przemysłu gamingowego. Warsztaty prowadzone będą przez takich praktyków jak Konrad Czernik, Andrzej Koloska, ale także Aleksandra Tora, czyli Shapii – utytułowana polska cosplayerka, która poprowadzi warsztaty poświęcone tworzeniu cosplayowych kostiumów.

Organizatorzy zadbali również o zaspokojenie potrzeb publiczności zainteresowanej aspektami psychologicznymi w grach. Tego typu tematyka będzie poruszana w trakcie piątkowej konferencji naukowej. IBE przedstawi wyniki badania panelowego nad wpływem gier na życie dzieci w wieku szkolnym, widzowie będą mogli m.in. poznać rolę gier planszowych w rozwoju funkcji poznawczych mózgu oraz zdolności społecznych, a także to w jaki sposób niezależne gry wideo uczą graczy empatii i tolerancji na tematy tzw. trudne (na przykładzie wybranych gier).

d38iw2n

Dodatkowe atrakcje specjalne to m.in. turniej NETRUNNER, turnieje e-sportowe na dużym ekranie z komentarzem profesjonalnych komentatorów (Starcraft 2 i Hearthstone, League of Legends, Dota 2, Tekken TAG Torunament, Fifa 14, zawody Forza Horizon i Forza Motorsport 5) i konkurs Cosplay.

Dla fanów gier planszowych została stworzona specjalna, oddzielna strefa o powierzchni 1000 m2. W strefie znajdzie się potężna wypożyczalnia gier (ponad 400 pudełek) i duży gamesroom, a w nim wolontariusze, którzy wyjaśnią i udzielą rady każdemu uczestnikowi. Nie zabraknie atrakcji związanych z grami figurkowymi. Będzie można nauczyć się grać, malować i nawet - mimo braku doświadczenia - wziąć udział w turniejach dla początkujących. Nie lada gratką będzie 50 trudno dostępnych tytułów przywiezionych prosto z tegorocznych targów SPIEL w Essen. Wśród nich dostępne do grania będą m.in. Greed - najnowsza gra Donalda X. Vaccarino, znanego polskim graczom między innymi z bestsellera - Dominion, i Królestwa w Budowie. Czy też Patchwork - najnowsza gra Uwe Rosenberga, znanego w Polsce dzięki Agricoli, La Havre czy lżejszym Fasolkom.

W trakcie imprezy odbędzie się premiera „Gry o Wrocławiu”. To ciekawa inicjatywa mająca na celu promocję miasta Wrocław za pomocą gry. Dzieło studentów z Politechniki Wrocławskiej zobaczymy właśnie na HoG 2014. Kolejne informacje już wkrótce!

Czas: 14-16.11.2014 r.

Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław

Wstęp: bilety w cenie od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny.

Bilety dostępne w sieci sprzedaży ebilet.pl oraz w kasach w dniu wydarzenia. Więcej informacji: www.hallofgames.pl oraz https://www.facebook.com/hallofgamesPL.

d38iw2n

Podziel się opinią

Share
d38iw2n
d38iw2n
Więcej tematów