Trwa ładowanie...
d3ml8oi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielkie pożary lasów na zachodzie Kanady

Około tysiąca żołnierzy przybyło do kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, by pomóc w walce z szalejącymi tam pożarami lasów, z powodu których musiano w ostatnich dniach ewakuować kilkanaście tysięcy ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie pożary lasów na zachodzie Kanady
(Thinkstockphotos)
d3ml8oi

Premier tej prowincji Brad Wall podkreślił, że to największa ewakuacja w historii Saskatchewan. Władze ostrzegają, że sytuacja jest krytyczna. Z Montany przyleciał do Saskatchewan Skycrane - największy w Ameryce Północnej śmigłowiec gaśniczy.

Lasy płoną także w prowincji Kolumbia Brytyjska. Z ogniem walczy tam ponad tysiąc strażaków. Największe miasto tego rejonu Vancouver jest spowite dymem.

Pożary na zachodzie Kanady i USA są w tym roku wyjątkowo liczne i groźne. Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyja nienotowana od dawna susza i wyższe niż zazwyczaj temperatury.

d3ml8oi

Zobacz także: Znikające lodowce Kanady

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów