ycipk-xogocl

Wielki wyczyn chińskich naukowców. Pierwsze w historii dziecko dwóch matek

Naukowcy z Chin udanie przeprowadzili eksperyment, dzięki któremu mysz miała dwie matki. Całość polegała na pracy z komórkami macierzystymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (123RF)
ycipk-xogocl

Według stacji Sky News to pierwszy naukowo udowodniony przypadek, gdy urodziło się zdrowe dziecko dwóch matek. Wcześniej rodziły się albo chore, albo zdeformowane.

Jak podaje Chińska Akademia Nauk, naukowcy wszczepili komórki macierzyste jednej samicy w jajeczko drugiej. Aby eksperyment się powiódł, wymagana była "istotna modyfikacja genetyczna". Później maleństwo było obserwowane, jak się rozwija i wszystko przebiegało prawidłowo. Nawet doczekało się własnego potomstwa naturalnego stosunku z samcami.

- Badacze użyli modyfikacji genów, by zmienić ich ekspresję w kwestiach rodzicielstwa ssaków. Robiąc to, mogli sztucznie pokonać niekompatybilność rodziców tej samej płci - powiedział dr Tim Hore z Uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii.

ycipk-xogocl

Na obecną chwilę nie ma żadnych szans, żeby taką metodę zastosować na ludziach.

Chińscy naukowcy w sprawozdaniu chwalili się też podobną pracą z dwoma samcami, ale nowo narodzona myszka zmarła tuż po porodzie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-xogocl

ycipk-xogocl
ycipk-xogocl