Trwa ładowanie...

Wielki plan Michała Boniego. Polska europejską potęgą?

Za siedem lat będziemy w pierwszej siódemce Europy pod względem popularności e-administracji. To założenia resortu cyfryzacji, o których informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Wielki plan Michała Boniego. Polska europejską potęgą?
Źródło: PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk
d43zdhd

Takie cele Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapisało w Programie Zintegrowanej Informatyzacji Państwa, który resort właśnie przedstawił do konsultacji społecznych. Koszt e-rewolucji wyniesie 6 mld 745 mln zł.

Współpracować mają ze sobą ministerstwa i urzędy centralne oraz administracja rządowa z samorządową. Petent ma już wkrótce zrealizować od początku do końca całą swoją sprawę w jednym miejscu.

d43zdhd

Konkretne rozwiązania mają sprawić, że e-administracja wreszcie zacznie być realną pomocą dla obywateli. Ma powstać elektroniczne centrum obsługi obywatela oraz centralne repozytorium informacji publicznej. W repozytorium mają być udostępniane bezpłatnie i dla wszystkich dane: demograficzne, budżetowe i podatkowe, o produkcji i zużyciu energii, o działalności gospodarczej, zdrowotne, prawne, edukacyjne, o ochronie środowiska oraz wyniki wyborów.

d43zdhd

Podziel się opinią

Share
d43zdhd
d43zdhd
Więcej tematów