Trwa ładowanie...
d1aovmy

Wielki Piątek 2020 – transmisja mszy świętej online i w TV. Triduum Paschalne w TV i internecie

W dobie pandemii koronawirusa Triduum Paschalne oglądamy w TV lub online, zamiast modlić się w kościele. W Wielki Piątek transmisja mszy świętej online będzie dostępna m.in. w WP Pilot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Triduum Paschalne w TV i online. Transmisja mszy świętej online w Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.
Triduum Paschalne w TV i online. Transmisja mszy świętej online w Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny. (East News, Fot: Damian Klamka)
d1aovmy

Triduum Paschalne to wyjątkowy okres liturgiczny. W tym czasie wierni na całym świecie gromadzą się i wspólnie przeżywają mękę śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Triduum Paschalne. Wielki Piątek 2020 – transmisja mszy świętej online i w TV

W Wielki Piątek nie odprawia się tradycyjnej mszy świętej. W jej miejsce wierni i duchowni uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej i Drodze Krzyżowej.

d1aovmy

Liturgię Męki Pańskiej z kościoła św. Jacka w Warszawie będzie można obejrzeć za darmo w WP Pilot oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Transmisję Liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie w telewizji można oglądać o godzinie 18 na antenie TV Trwam. O tej samej porze Liturgia Męki Pańskiej z Sanktuarium na Jasnej Górze będzie transmitowana na antenie TVP 3.

W Wielki Piątek będzie można obejrzeć również Drogę Krzyżową z udziałem papieża Franciszka. Dotychczas nabożeństwo to odbywało się w Koloseum, w tym roku Droga Krzyżowa odbędzie się przed Bazyliką św. Piotra. Transmisję Drogi Krzyżowej można będzie obejrzeć na TVP 1 o godzinie 20:50.

Triduum Paschalne. Wielka Sobota 2020 – transmisja mszy świętej online i w TV

W Wielką Sobotę transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej online będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w WP Pilot. Początek liturgii z kościoła św. Jacka w Warszawie zaplanowano na godzinę 19.

d1aovmy

Liturgię Wigilii Paschalnej online będzie transmitować również Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Transmisja będzie dostępna pod tym linkiem o godzinie 20.

Wielkanoc 2020. Niedziela Wielkanocna - transmisja mszy świętej online i w TV

Transmisja mszy świętej online w Niedzielę Wielkanocną również będzie dostępna w WP Pilot i na stronie głównej Wirtualnej Polski. Do dyspozycji widzów będą trzy transmisje z kościoła św. Jacka w Warszawie zaplanowane na godziny: 10:30, 16:00 i 19:30.

W Wielkanoc TVP 1 przeprowadzi dwie transmisje mszy świętych. O godzinie 7 rano z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Kolejną zaplanowano na godzinę 11.00. Będzie to transmisja z Watykanu wraz z papieskim błogosławieństwem Urbi et Orbi.

d1aovmy

Wielkanoc 2020. Poniedziałek Wielkanocny - transmisja mszy świętej online i w TV

Transmisja mszy świętej online w Poniedziałek Wielkanocny, tak jak w Niedzielę Wielkanocną, będzie można obejrzeć na stronie głównej Wirtualnej Polski i w WP Pilot. Transmisje zaplanowano na godziny 10:30, 16:00 i 19:30.

Transmisja mszy świętej w TV będzie dostępna m.in. na antenie TVP 1. O godzinie 7 rano rozpocznie się msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na godzinę 12 TVP 1 zaplanowało transmisję modlitwy Regina Coeli z Watykanu.

Zobacz wideo: Polski Kościół w obliczu pandemii. O. Gużyński dostrzega przykłady "przerostu pobożności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aovmy

Podziel się opinią

Share
d1aovmy
d1aovmy
Więcej tematów