Trwa ładowanie...
de7980i

Wielkanoc 2020. Sklepy otwarte w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny otwarcia - Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour

Wielkanoc 2020 już w najbliższą niedzielę. Planujesz przedświąteczne zakupy? Sprawdź, które sklepy będą otwarte w Wielki Piątek. Znamy godziny otwarcia sklepów Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkanoc 2020. Sklepy otwarte w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour)
Wielkanoc 2020. Sklepy otwarte w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour) (WP.PL, Fot: Wirtualna Polska)
de7980i

Od kilku lat pojawiają się głosy, że Wielki Piątek i Wigilia powinny być dniami wolnymi od pracy. Powstał nawet projekt ustawy, na mocy którego mogłoby do tego dojść. Projekt przepadł jednak w Sejm i nigdy nie wszedł w życie. Dlatego Wielki Piątek jest zgodnie z prawem zwykłym dniem, w którym nie obowiązuje zakaz handlu, a sklepy nie mają skróconych godzin otwarcia.

Nieco inaczej jest w Wielką Sobotę. Zgodnie z prawem w Wielką Sobotę sklepy muszą zostać zamknięte o godzinie 14. Do tej godziny sklep powinien opuścić ostatni pracownik.

Wielkanoc 2020. Biedronka – godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Biedronka, ze względu na zbliżającą się Wielkanoc 2020, zdecydowała, że sklepy tej sieci będą czynne przez całą dobę, dlatego nie musimy się bać, że sklepy zostaną zamknięte.

de7980i

Trudniej będzie w Wielką Sobotę. Sieć Biedronka będzie musiała wtedy skrócić godziny otwarcia. Sklepy Biedronka będą otwarte do godziny 13:55. Wówczas za zakupy zapłaci ostatni klient.

Wielkanoc 2020. Lidl – godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Wiele sklepów Lidl przed świętami otwartych jest całodobowo. W pozostałych zakupy można robić od godziny 6 rano do północy.

W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte w godzinach 6-13:30. Tam, gdzie sklepy były otwarte całodobowo, zakupy będzie można robić w nocy, a zamknięcie nastąpi o 13:30.

de7980i

Wielkanoc 2020. Kaufland – godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Sieć Kaufland nie zdecydowała się na wprowadzenie tych samych godzin otwarcia we wszystkich sklepach. W Wielki Piątek sklepy Kaufland będą czynne całodobowo, w godzinach 6-24, do godziny 23 lub do 22. Informacji dotyczących godzin otwarcia poszczególnych sklepów można szukać na stronie kaufland.pl.

Znacznie łatwiej będzie w Wielką Sobotę. Sklepy Kaufland będą wtedy czynne do godziny 13.

Wielkanoc 2020. Carrefour – godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

W Wielki Piątek większość sklepów Carrefour czynna będzie w godzinach 6:30-23. Wyjątkiem mogą być sklepy w galeriach handlowych.

de7980i

W Wielką Sobotę godziny otwarcia sklepów Carrefour to 6:30-13.

Sklepy otwarte w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny

Przypominamy, że od godziny 14 w Wielką Sobotę, przez Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy otwarte w tym czasie, to m.in.:

  • placówki działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka i Carrefour Express
  • stacje paliw
  • apteki
  • sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel

Zobacz wideo: Polski Kościół w obliczu pandemii. O. Gużyński dostrzega przykłady "przerostu pobożności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de7980i

Podziel się opinią

Share
de7980i
de7980i
Więcej tematów