Trwa ładowanie...

Wielkanoc 2019 - które sklepy będą otwarte w Wielki Czwartek, Wielki Piętek i Wielką Sobotę? Zakaz handlu w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią ostatnie zakupy świąteczne. Wszyscy, którzy nie kupili jeszcze niezbędnych produktów, z pewnością zastanawiają się, które sklepy będą otwarte w Wielki Czwartek, Wielki Piętek i Wielką Sobotę, a także, kiedy będzie obowiązywał zakaz handlu.

Share
Wielkanoc 2019 - które sklepy będą otwarte w Wielki Czwartek, Wielki Piętek i Wielką Sobotę? Zakaz handlu w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
Źródło: WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot
d2hnwyq

Wielkanoc 2019 – sklepy otwarte w Wielki Czwartek

Pierwszym ważnym dniem Wielkiego Tygodnia będzie Wielki Czwartek. Mimo iż w kalendarzu Chrześcijańskim jest to bardzo ważne święto, to tego dnia wszystkie sklepy mogą być otwarte. W Wielki Czwartek nie obowiązuje zakaz handlu, a sklepy działają na takich samych zasadach, jak w każdy inny czwartek.

Wielkanoc 2019 – sklepy otwarte w Wielki Piątek

Wielki Piątek mógł być dniem wolnym od pracy. Ustawa zaproponowana przez PSL nie została uchwalona, dlatego w Wielki Piątek pójdziemy do pracy. W Wielki Piątek nie obowiązuje również zakaz handlu, a wszystkie sklepy działają tak samo, jak w każdy piątek.

d2hnwyq

Wielkanoc 2019 – sklepy otwarte w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę wierni święcą pokarmy, a w kościołach nie są odprawiane msze. Na dzień przed Wielkanocą nie obowiązuje zakaz handlu, jednak sklepy są czynne o wiele krócej niż zwykle. Większość placówek zostanie zamknięta do godziny 14.

Wielkanoc 2019 – zakaz handlu w Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna już od kilku lat objęta jest zakazem handlu. 21 kwietnia czynne będą mogły być
jedynie placówki, które działają w każdą niedzielę niehandlową. W Wielkanoc zrobimy zakupy m.in. w Żabce, placówkach Carrefour Express, sklepach osiedlowych i aptekach.

Wielkanoc 2019 – zakaz handlu w Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny, tak samo, jak w niedzielę, obowiązuje zakaz handlu. Otwarte będą jedynie nieliczne placówki.

d2hnwyq

Podziel się opinią

Share
d2hnwyq
d2hnwyq
Więcej tematów