Trwa ładowanie...
dt54dr0
IAR

Wielka operacja ABW. Zatrzymano mężczyzn, którzy planowali zamach w Polsce

• Akcja ABW na terenie Polski
• Zatrzymano czterech mężczyzn, który planowali zamach w Polsce
• Dwóch z nich usłyszało zarzuty
• Służby zabezpieczyły broń i materiały wybuchowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka operacja ABW. Zatrzymano mężczyzn, którzy planowali zamach w Polsce
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
dt54dr0

Cztery osoby zatrzymane przez ABW - dwie z nich mogły szykować zamach terrorystyczny. Ci dwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, śledztwo prowadzi olsztyńska prokuratura okręgowa.

Jeden z zatrzymanych to Wojciech K. z okolic Olsztyna. Mężczyzna miał w domu ponad 5 kilogramów materiałów wybuchowych i środki chemiczne do ich produkcji. Drugi to Krzysztof G. z innej części Polski. U niego znaleziono broń palną, w tym broń z celownikiem optycznym i dwa karabiny maszynowe.

Olsztyńska prokuratura postawiła im zarzut posiadania niebezpiecznych materiałów w celu spowodowania zagrożenia dla ustroju Polski. Prokurator Zbigniew Czerwiński mówi, że chodzi o "działania, które miały na celu poważne zakłócenia w ustroju RP". - Czy miał to być zamach, czy inne działania, tego nie mogę powiedzieć, gdyż jest to objęte tajemnicą państwową - dodał śledczy.

dt54dr0

Nie wiadomo też, jak ścisły był związek między zatrzymanymi. - Wiadomo, że mężczyźni się kontaktowali, jednak na razie nie można stwierdzić, by to była wspólna akcja - mówił prokurator Czerwiński.

Dwaj pozostali z czterech zatrzymanych przez ABW mieli amunicję z czasów II wojny światowej. Oni usłyszeli zarzut posiadania niebezpiecznych materiałów. Nie zastosowano wobec nich tymczasowego aresztowania. Śledztwo trwa.

dt54dr0

Podziel się opinią

Share
dt54dr0
dt54dr0
Więcej tematów