Trwa ładowanie...

"Wielka gafa premier Szydło". Prezes stowarzyszenia oświęcimskiego krytykuje szefową rządu

- Słowa Beaty Szydło to jest wielka gafa - mówi Wirtualnej Polsce Krzysztof Utkowski, prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich. Chodzi o wypowiedź szefowej rządu, która padła w czasie obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz.

Share
"Wielka gafa premier Szydło". Prezes stowarzyszenia oświęcimskiego krytykuje szefową rządu
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d1zyo1z

Premier Szydło wygłosiła przemówienie, które zbulwersowało wielu komentatorów. - Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli - powiedziała. Jej wypowiedź zniesmaczyła prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich.

- Często bywa niestety tak, że ludzie występuję w Auschwitz nieprzygotowani. Uważam to za duży błąd, bo tu każde słowo jest ważne – mówi Krzysztof Utkowski. - Dla mnie te słowa Beaty Szydło to jest wielka gafa. Nie wiem, to chyba jakiś skrót, zbitka myślowa, bardzo trudna do obrony. Przecież Auschwitz ma dużo większy wymiar, to pewien symbol. Różni ludzie na świecie się na ten temat wypowiadali i podkreślali, jaki jest wymiar, jak ważny dla ludzkości – podkreśla. I dodaje: - Jeśli z ust pani premier pada takie zdanie, to jest to wielce nieuzasadnione. Nie chcę jej obrażać. Uznaję to za niedokończoną myśl, niedopowiedzenie.

Wypowiedź premier Szydło zacytowano na oficjalnym koncie PiS na Twitterze. Po lawinie krytyki wpis został usunięty.

d1zyo1z

Podziel się opinią

Share
d1zyo1z
d1zyo1z
Więcej tematów