Trwa ładowanie...
d19pqti
d19pqti
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
terroryzm

Wielka Brytania zapłaci "ambasadorowi bin Ladena"

Europejski Trybunał Praw Człowieka
wezwał rząd Wielkiej Brytanii by odłożył ekstradycję
islamskiego radykała Abu Katady do Jordanii do czasu aż zostanie
rozpatrzone przez trybunał odwołanie islamisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19pqti

W czwartek ten sam trybunał orzekł, że Katadzie należy się odszkodowanie w wysokości 2800 euro za bezprawne przetrzymywanie go przez władze brytyjskie w czasie śledztwa związanego z terroryzmem.

Trybunał stwierdził, że przetrzymując Katadę i 10 innych osób pod specjalnymi rygorami związanymi z bezpieczeństwem złamano ich prawo do wolności. Jednocześnie wyjaśnił, że ograniczył wysokość odszkodowania, ponieważ Wielka Brytania musi bronić się przed terroryzmem.

Katada, nazywany ambasadorem Osamy bin Ladena w Europie i duchowym przywódcą europejskiej Al-Kaidy oskarżony jest w Wielkiej Brytanii o zbieranie funduszy i duchowe wspieranie islamskich terrorystów. Uznany też został za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

W środę brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że Katada może zostać deportowany do Jordanii, gdzie zaocznie został skazany już na dożywotnie więzienie za udział w dwóch zamachach terrorystycznych i związki z Al-Kaidą.

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów