Trwa ładowanie...
ycipk-38tq8p

Wielka Brytania wypuści irański tankowiec Grace 1

W czwartek Wielka Brytania zwolni irański tankowiec Grace 1. Na początku lipca został on zatrzymany w pobliżu Gibraltaru przez miejscową policję i brytyjską piechotę morską. Miał transportować ropę do Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irański tankowiec miał transportować ropę do Syrii
Irański tankowiec miał transportować ropę do Syrii (PAP)
ycipk-38tq8p

O wypuszczeniu irańskiego tankowca poinformował w czwartek Reuters, powołując się na "The Sun".

Jak podaje gazeta, szef ministrów Gibraltaru, Fabian Picardo nie będzie starał się o przedłużenie nakazu zatrzymania tankowca, bo osiągnął cel, jakim było uniemożliwienie dostarczenia przez statek ropy do Syrii.

- Nie ma powodu, aby zatrzymać Grace 1 na Gibraltarze dłużej, jeśli nie narusza to sankcji wobec reżimu syryjskiego - miał powiedzieć polityk z otoczenia Picardo.

ycipk-38tq8p

Brytyjska Marynarka Wojenna 4 lipca zatrzymała na morzu płynący pod banderą Panamy tankowiec, który płynął z Iranu do Syrii. Według informacji BBC, w akcji brało udział około 30 marynarzy, którzy pojawili się na Gibraltarze na wniosek tamtejszych władz.

Oskarżeni o piractwo

Według Fabiana Picardo, szefa ministrów Gibraltaru, na pokładzie 331-metrowej jednostki Grace-1 znajduje się irańska ropa naftowa, która miała trafić do rafinerii Banyas w Syrii. - Ta rafineria należy do przedsiębiorstwa, które zostało objęte sankcjami Unii Europejskiej - wyjaśnił Picardo.

Krok bardzo nie spodobał się Teheranowi, który nie tylko zagroził przejęciem brytyjskiej jednostki, ale również oskarżył Brytyjczyków o działanie na zlecenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Równocześnie Mostafa Kavakebian, członek irańskiego parlamentu kierujący brytyjsko-irańską grupą parlamentarną oskarżył Londyn o piractwo.

ycipk-38tq8p

Brytyjska dyplomacja uznała ten zarzut za "nonsens".

Źródło: Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-38tq8p
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-38tq8p

ycipk-38tq8p
ycipk-38tq8p