Trwa ładowanie...
dgmf7ck

Wielka Brytania. Rząd przyjrzy się wizom bogatych Rosjan

Amber Rudd brytyjska minister spraw wewnętrznych zapowiedziała, że rząd przyjrzy się wizom, które wydano bogatym obcokrajowcom, w tym – rosyjskim inwestorom. Rudd poprosiła urzędników o sprawdzenie możliwości dalszego zaostrzenia przepisów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Theresa May podkreślała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit
Theresa May podkreślała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit (PAP, Fot: PAP/EPA)
dgmf7ck

We wtorek brytyjska premier Theresa May powiedziała w parlamencie, że w Londynie "nie ma miejsca" dla skorumpowanych rosyjskich elit, co zostało odebrane przez komentatorów jako sugestia wzmocnienia liczby śledztw przeciwko Rosjanom, którzy dysponują znacznym majątkiem o nieznanym pochodzeniu.

W trakcie przesłuchania przed komisją spraw wewnętrznych Izby Gmin, Rudd została spytana o około 700 Rosjan, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii w latach 2008-2015 na podstawie tzw. wizy pierwszej klasy, przyznawanej osobom, które prowadzą przedsiębiorstwa i zobowiązały się do zainwestowania co najmniej 2 milionów funtów w brytyjskich funduszach inwestycyjnych.

dgmf7ck

Na pytania komisji Rudd odpowiedziała, że system przyznawania wiz bogatym obcokrajowcom został zmieniony w latach 2015-16, co skutkowało obniżeniem liczby pozytywnych decyzji wizowych o 84 proc.

Jednocześnie brytyjska minister zapowiedziała, że w obliczu wzrostu napięć pomiędzy Wielką Brytanią a Rosją po próbie zabójstwa byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala poprosiła swoich urzędników o przyjrzenie się możliwości dalszego zaostrzenia przepisów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: BBC

dgmf7ck

Podziel się opinią

Share
dgmf7ck
dgmf7ck
Więcej tematów