Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Chiny protestują przeciwko "bezpodstawnemu zakazowi" dla sieci Huawei 5G

Wielka Brytania nałożył zakaz na Huawei i nie zezwala na rozwijanie sieci 5G. Chiński rząd zareagował zdecydowanym sprzeciwem wobec decyzji Brytyjczyków.
Share
Wielka Brytania. Huawei dostał zakaz ws. sieci 5G, Chińczycy reagują
Wielka Brytania. Huawei dostał zakaz ws. sieci 5G, Chińczycy reagująŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
d1zm4u6

Wielka Brytania. Zakaz dla Huawei w związku z siecią 5G

Koncern Huawei chciał rozwijać w Wielkiej Brytanii budowę sieci 5G. Jednak brytyjski rząd nie zezwolił na realizację tych planów i wydał zakaz dla tej firmy. We wtorek sekretarz ds. cyfryzacji Oliver Dowden w Izbie Gmin tłumaczył, że nie była to łatwa decyzja, ale właściwa dla brytyjskich sieci telekomunikacyjnych, bezpieczeństwa narodowego oraz brytyjskiej gospodarki.

Łączny koszt w połączeniu z wcześniejszymi ograniczeniami ogłoszonymi przeciwko Huawei wyniesie nawet 2 miliardy funtów, a całkowite opóźnienie we wdrożeniu sieci 5G w Wielkiej Brytanii może wynieść od dwóch do trzech lat.

d1zm4u6

Krajowe sieci telekomunikacyjne nie będą mogły kupować nowego zestawu Huawei 5G od 31 grudnia, a wszystkie takie urządzenia powinny zostać wycofane z sieci mobilnych do 2027 roku.

Wielka Brytania. Chiny protestują przeciwko zakazowi na budowę sieci 5G

Jak relacjonuje BBC, na zakaz Brytyjczyków zareagowały Chiny. Tamtejszy rząd wydał oświadczenie, w którym przekazano, że Chińczycy "zdecydowanie sprzeciwiają się brytyjskiemu bezpodstawnemu zakazowi wobec Huawei 5G". Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying dodała, że Pekin podejmie środki w celu ochrony uzasadnionych interesów chińskich firm.

Wielka Brytania. Donald Trump popiera decyzję rządu

Z kolei Donald Trump popiera zakaz, który został wydany przez Brytyjczyków. Prezydent Stanów Zjednoczonych ruch ten przyjął z zadowoleniem. - Przekonaliśmy wiele krajów do tego, by nie korzystać z usług Huawei. Uważamy, że to zagrożenie dla bezpieczeństwa - powiedział Trump.

d1zm4u6

Zobacz wideo: Rosjanie "wkręcili" Andrzeja Dudę? Radosław Fogiel komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zm4u6

Podziel się opinią

Share
d1zm4u6
d1zm4u6
Więcej tematów