Trwa ładowanie...

Wielka Brytania: 33-latek z zarzutami związanymi z terroryzmem. To prawdopodobnie Polak

33-letni mężczyzna - prawdopodobnie Polak - usłyszał w Wielkiej Brytanii sześć zarzutów dotyczących terroryzmu. To efekt śledztwa dotyczącego aktywności skrajnie radykalnej prawicy.
Share
33-latek z polskim nazwiskiem usłyszał zarzuty związane z terroryzmem
33-latek z polskim nazwiskiem usłyszał zarzuty związane z terroryzmemŹródło: Fotolia, Fot: Serge Bertasius
d18z5bz

O zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów 33-latkowi z Leeds poinformowała jednostka policji, zajmująca się zwalczaniem terroryzmu (Counter Terrorism Policing). Tożsamość mężczyzny ujawniła brytyjska agencja informacyjna PA, przedstawiając go jako Pawła G. Nie potwierdzono oficjalnie obywatelstwa oskarżonego, ale jego nazwisko (w pełnej wersji podawanej przez brytyjskie media) wskazuje na to, że jest on Polakiem.

33-latek słyszał sześć zarzutów na mocy brytyjskiej ustawy o zwalczaniu terroryzmu. Dotyczą one przestępstwa posiadania dokumentów lub nagrań zawierających informacje, które mogą być użyteczne dla osoby przygotowującej zamach terrorystyczny. Policja nie ujawniła jednak, co mogłoby być przedmiotem ewentualnego ataku.

Zobacz także: Polak walczył w organizacji islamistycznej w Syrii. Stanie przed sądem

d18z5bz

Paweł G. został zatrzymany przez policję 23 lutego w Leeds. Jak wyjaśniono zatrzymanie było efektem prowadzonego śledztwa w sprawie aktywności skrajnie radykalnej prawicy.

W sobotę G. ma stanąć przed sądem pierwszej instancji w Londynie.

Zobacz także: Zamach w Trebes we Francji. Policja znalazła trzy ładunki wybuchowe

Dowódca policji w Leeds, Steve Cotter tłumaczył jedynie, że funkcjonariusze blisko współpracowali z jednostką antyterrorystyczną i podkreślił, że "zdaje sobie sprawę z tego, że śledztwa tego typu mogą spowodować zrozumiałe obawy opinii publicznej, więc rozmawiamy z kluczowymi przedstawicielami naszych wspólnot, aby upewnić ich co do ich bezpieczeństwa". Zachęcał także wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje lub podejrzenia dotyczące działań terrorystycznych, by kontaktowali się z przedstawicielami policji.

Źródło: dailymail.co.uk

d18z5bz

Podziel się opinią

Share
d18z5bz
d18z5bz
Więcej tematów