PolskaWielka afera korupcyjna. Kurski: nie cackajmy się!

Wielka afera korupcyjna. Kurski: nie cackajmy się!

Z jednej strony cieszę się, że ta sprawa wyszła, ale z drugiej - resort spraw wewnętrznych to przecież nerw państwa. Jeśli takiego miejsca jak MSW nie uchroniono od korupcji, to porażające - mówił w "Kropce nad I" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Andrzej Halicki z PO ripostował: - To właśnie dowód na to, że służby działają skutecznie. Służby działają w ten sposób, że o sprawie dowiadujemy się, kiedy są zatrzymania i postawienie zarzutów, a nie, jak było za czasów PiS, kiedy afery wymyślano.

Wielka afera korupcyjna. Kurski: nie cackajmy się!
Źródło zdjęć: © PAP | Tomasz Gzell

21.11.2013 | aktual.: 21.11.2013 20:42

- Na jedną rzecz nie ma przyzwolenia, że mamy konferencje prasowe, w których jedynym zarzutem jest powiązanie polityki z biznesem. Nie ma dziś przypadków, że ginie ktoś niewinny, tylko dlatego, że służby wchodzą do domu z kamerami. Te sprawy lądują dzisiaj w Strasburgu. Natomiast musi być skuteczna walka z korupcją - przekonywał Halicki.

Innego zdania był Jacek Kurski. - W Polsce jest przyzwolenie na korupcję. Symbolem jest "skręcenie" afery zegarkowej, afery Amber Gold, afery hazardowej - wyliczał. Odnosząc się do głośnej sprawy z udziałem ówczesnej posłanki PO Beaty Sawickiej powiedział: - Myślę, że politycy są jedyną grupą zawodową, wobec której powinno się stosować prowokację.

- O czym pan mówi! Prowokacji nie wolno stosować - zauważyła Monika Olejnik.

- Nie cackajmy się z politykami! Politycy ślubowali obywatelom uczciwość - mówił Kurski. Dlatego - jego zdaniem - w stosunku do polityków prowokacje powinny być dopuszczalne.

We wtorek rano CBA zatrzymało 18 osób, w tym wiceprezesa GUS, pracownika Centrum Informatyki Statystycznej, naczelniczkę Wydziału Zamówień Publicznych w MSZ i 15 przedstawicieli firm informatycznych. Kolejne dwie osoby zatrzymano w środę. Zatrzymania miały związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną wielowątkowym śledztwem dot. korupcji przy zamówieniach na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez CPI b. MSWiA oraz Komendy Głównej Policji. Od października 2011 r. w tej sprawie zatrzymano w sumie 38 osób. Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące zmowy przetargowej i korupcji.

Źródło: TVN24

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)