Trwa ładowanie...
d4loing

Więcej chłopców niż dziewczynek. Janek najpopularniejszy. Co wiemy o warszawskich dzieciach?

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka, święto ustanowione w 1954 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Co wiemy o warszawskich dzieciach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej chłopców niż dziewczynek. Janek najpopularniejszy. Co wiemy o warszawskich dzieciach?
(WawaLove.pl)
d4loing

W Warszawie mieszka 284,4 tysiąca dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. To aż 16,3 proc. ogółu warszawiaków. W całym województwie mazowieckim jest ich 988 tysięcy (18,5 proc. wszystkich mieszkańców Mazowsza).

W 2014 roku urodziło się o 2,7 proc. więcej dzieci niż w roku wcześniejszym. Na świat przyszło więcej chłopców niż dziewczynek. W stolicy najbardziej popularnymi imionami są: Janek i Zosia.

Również w całym województwie imię Janek również nadawano najczęściej, ale wśród dziewczynek zdecydowanie wygrywa Lenka. Na dalszych miejscach znaleźli się Kuba, Antek, Zuzia, Hania i Julia.

d4loing

Jeśli chodzi o dzieci oraz młodzież uczące się, ponad 50 proc. nie przekroczyło 12 roku życia, a blisko jedna trzecia to młodzież w wieku 19-24 (grupy edukacyjne to dzieci i młodzież od 3 do 24 roku życia).

Języka polskiego najlepiej uczą się żoliborscy uczniowie. Średni, najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego to aż 81 proc. Matematyka jest domeną dzieci mieszkających na Włochach, natomiast po angielsku, jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, mówią dzieci mieszkające na Wilanowie (imponujący, średni wynik egzaminu gimnazjalnego - 89,8). Najgorsze miejsca, we wszystkich trzech kategoriach, przypadły dzieciom z Pragi Północ.

Sprawność fizyczna to domena chłopców: aż 66 proc. z nich ćwiczy w sportowych klubach i najczęściej grają w piłkę nożną. Wśród dziewczynek sportem zajmuje się tylko 34 proc. (w całym województwie 31,2, dane za 2014 r.).

Warto dodać, że to na Mazowszu rodzi się najwięcej dzieci. W 2014 roku na świat przyszło tu prawie 57 tys. maluszków, w tym około 29 tys. 400 chłopców i ponad 27 tys. 500 dziewczynek.

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

d4loing

Podziel się opinią

Share
d4loing
d4loing
Więcej tematów