Trwa ładowanie...
dvr5lfe

Wideo z Amerykanami i Austriakiem uprowadzonymi w listopadzie

Agencja Associated Press otrzymała nagranie wideo, pokazujące czterech Amerykanów i Austriaka, uprowadzonych w listopadzie na południu Iraku.

dvr5lfe
dvr5lfe

Mężczyźni, którzy pracowali jako ochroniarze w kuwejckiej firmie Crescent Security Group, pojawiają się w nagraniu kolejno. Trzech z nich mówi, że są dobrze traktowani. U żadnego nie widać obrażeń.

Ochroniarze zostali porwani 16 listopada przez ludzi w mundurach irackiej policji, którzy zorganizowali zasadzkę na konwój ciężarówek, eskortowanych przez Crescent Security.

Nazywam się John R. Young - mówi jeden z porwanych. Mam 44 lata. Pochodzę z Kansas City, Missouri. Dziś jest 21 grudnia 2006 roku. Mam się dobrze, moi przyjaciele też, jesteśmy dobrze traktowani.

Inny z porwanych przedstawił się jako Jon Cote z Buffalo w stanie Nowy Jork. Wierci się, siedząc na dywanie, widać, że czuje się nieswojo. Nie mogę zostać uwolniony - mówi - dopóki więźniowie z amerykańskich i brytyjskich więzień nie zostaną wypuszczeni.

dvr5lfe

Pozostali porwani przedstawili się jako Paul Johnson Reuben z Buffalo w stanie Minnesota, Josh Munz z Redding w Kalifornii i Bert Nussbaumer z Austrii.

Nagranie trwa 1 minutę i 40 sekund. Nie widać na nim porywaczy. Cyfrowa sygnatura daty informuje, że wykonano je 21 i 22 grudnia 2006 roku. Na początku pojawia się Koran na zielonym tle, a następnie napis: Narodowy Islamski Ruch Oporu w Iraku. Brygady Furkan. Operacja (uprowadzenia ochroniarzy) została przeprowadzona w rejonie Safwan w prowincji Basra.

Safwan jest sunnicką enklawą na zdominowanym przez szyitów regionie na południu Iraku.

Nic nie wiadomo o konkretnych żądaniach porywaczy ani o powodach przekazania właśnie teraz nagrania wideo agencji Associated Press.

dvr5lfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvr5lfe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj