Trwa ładowanie...
d47g8fj

Wideo z Amerykanami i Austriakiem uprowadzonymi w listopadzie

Agencja Associated Press otrzymała nagranie wideo, pokazujące czterech Amerykanów i Austriaka, uprowadzonych w listopadzie na południu Iraku.

d47g8fj
d47g8fj

Mężczyźni, którzy pracowali jako ochroniarze w kuwejckiej firmie Crescent Security Group, pojawiają się w nagraniu kolejno. Trzech z nich mówi, że są dobrze traktowani. U żadnego nie widać obrażeń.

Ochroniarze zostali porwani 16 listopada przez ludzi w mundurach irackiej policji, którzy zorganizowali zasadzkę na konwój ciężarówek, eskortowanych przez Crescent Security.

Nazywam się John R. Young - mówi jeden z porwanych. Mam 44 lata. Pochodzę z Kansas City, Missouri. Dziś jest 21 grudnia 2006 roku. Mam się dobrze, moi przyjaciele też, jesteśmy dobrze traktowani.

Inny z porwanych przedstawił się jako Jon Cote z Buffalo w stanie Nowy Jork. Wierci się, siedząc na dywanie, widać, że czuje się nieswojo. Nie mogę zostać uwolniony - mówi - dopóki więźniowie z amerykańskich i brytyjskich więzień nie zostaną wypuszczeni.

d47g8fj

Pozostali porwani przedstawili się jako Paul Johnson Reuben z Buffalo w stanie Minnesota, Josh Munz z Redding w Kalifornii i Bert Nussbaumer z Austrii.

Nagranie trwa 1 minutę i 40 sekund. Nie widać na nim porywaczy. Cyfrowa sygnatura daty informuje, że wykonano je 21 i 22 grudnia 2006 roku. Na początku pojawia się Koran na zielonym tle, a następnie napis: Narodowy Islamski Ruch Oporu w Iraku. Brygady Furkan. Operacja (uprowadzenia ochroniarzy) została przeprowadzona w rejonie Safwan w prowincji Basra.

Safwan jest sunnicką enklawą na zdominowanym przez szyitów regionie na południu Iraku.

Nic nie wiadomo o konkretnych żądaniach porywaczy ani o powodach przekazania właśnie teraz nagrania wideo agencji Associated Press.

d47g8fj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47g8fj
Więcej tematów