Trwa ładowanie...
bałtyk

Pogoda. Wichura nad Bałtykiem. Ostrzeżenia 2. stopnia

Aż do niedzieli na wybrzeżu musimy spodziewać się bardzo silnego wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w porywach na Bałtyku może być nawet 10 w skali Beauforta.

Share
Pogoda. Wichura nad Bałtykiem. Ostrzeżenia 2. stopnia
Źródło: wxcharts/NOAA/Twitter
d1tqvmy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym sztormem. W piątek do wieczora synoptycy przewidują południowo-zachodni wiatr o sile 8 do 9 w skali Beauforta, a w porywach 10.

"Stan morza 6 do 5. Temperatura od 4 do 7 st. C" - zapowiada IMGW warunki na morzu i w całej strefie brzegowej. Orientacyjna prognoza dla Bałtyku południowego i południowo-wschodniego przewiduje, że również w sobotę i niedzielę siła wiatru w porywach sięgać będzie 7 w skali Beauforta.

W polskich portach schroniły się niemal wszystkie jednostki przybrzeżne. Na kutrach i statkach wprowadzono dyżury sztormowe. Na lądzie może wiać w porywach do 70 km/h.

d1tqvmy

Wiatr na Bałtyku i wybrzeżu powinien przestać wiać dopiero w poniedziałek wieczorem.

Z modeli pogodowych wynika, że wichura będzie odczuwalna przede wszystkim w miejscowościach nadmorskich. Im dalej w głąb lądu, tym wiatr na Pomorzu będzie słabszy i mniej uciążliwy. Jednak na wichurę muszą być przygotowani również mieszkańców Polski południowej. W weekend wiać może do 110 km/h.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dzień po tragedii w Szczyrku. "Wykonawca robót jest w kontakcie z policją"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1tqvmy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqvmy
d1tqvmy
Więcej tematów