Trwa ładowanie...
detf3fz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wiceprezydent USA: wojna przeciwko Państwu Islamskiemu potrwa długo

• Wiceprezydent USA Joe Biden przebywa z wizytą w Jordanii
• W pobliżu miasta Az-Zarka przemawiał do stacjonujących tam amerykańskich żołnierzy
• Powiedział, że "zwycięstwo nad Państwem Islamskim jest pewne, ale walka potrwa długo"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent USA: wojna przeciwko Państwu Islamskiemu potrwa długo
(YouTube)
detf3fz

- Odniesiemy zwycięstwo nad Państwem Islamskim. Walka potrwa jednak długo - oświadczył Biden, który wraz z królem Jordanii Abdullahem II odwiedził amerykańskich żołnierzy przebywających w ośrodku wojskowym nieodległym od stolicy Jordanii, Ammanu.

Do Jordanii przybył po złożeniu wizyty w Izraelu i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Przed kilku tygodniami Stany Zjednoczone poważnie zwiększyły pomoc wojskową dla Jordanii. Królestwo znalazło się na trzecim miejscu wśród krajów korzystających z amerykańskiej pomocy wojskowej. USA dostarczyły w ubiegłym tygodniu jordańskim siłom zbrojnym m.in. osiem amerykańskich śmigłowców Black Hawk.

detf3fz

Wiceprezydent USA udał się do Jordanii m.in. po spotkaniach z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Zobacz również: Syryjska armia odparła atak bojowników ISIS

detf3fz

Podziel się opinią

Share

detf3fz

detf3fz
Więcej tematów