Trwa ładowanie...

Wiceminister sportu zrezygnował. "Nie chcę niszczyć dobrego imienia resortu"

• Ryszard Szuster zrezygnował z funkcji wiceministra sportu • "Nie chcę niszczyć dobrego imienia MSiT" - wyjaśnił • Kilka dni temu zatrzymano jego syna pod zarzutem udziału w gangu i wyłudzenia
Share
Ryszard Szuster
Ryszard SzusterŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Marcin Tomalka
d70xvj5

Ryszard Szuster zrezygnował z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - podaje katowicki oddział "Gazety Wyborczej". Wcześniej gazeta napisała o zatrzymaniu syna wiceministra pod zarzutami udziału w gangu i wyłudzenia prawie 11 mln zł.

Gazeta nie uzyskała komentarza ministra. Pytany telefonicznie o powody dymisji, wiceminister rzucił krótkie "do widzenia" i odłożył słuchawkę. Za chwilę przesłał komentarz w wiadomości SMS: "Zrezygnowałem, aby nie niszczyć dobrego wizerunku Ministerstwa Sportu i Turystyki" - napisał.

Kilka dni temu śląscy policjanci zatrzymali syna wiceministra, dyrektora II-ligowego klubu piłkarskiego oraz dwóch biznesmenów z katowickiej firmy ubezpieczeniowej. Według gliwickiej prokuratury mężczyźni mieli wyłudzić niemal 11 mln zł. Syn wiceministra nie przyznał się do winy, sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny.

d70xvj5

Podziel się opinią

Share
d70xvj5
d70xvj5
Więcej tematów