Trwa ładowanie...
d28imz8

"Wiadomości" TVP najpierw nie widziały problemu, teraz włączyły replay. Chodzi o lekarzy

Głodówka lekarzy rezydentów rozpoczęła się 2 października, ale "Wiadomości" TVP potrzebowały kilku dni, żeby w ogóle zauważyć protest. A potem najwidoczniej wszystko się zacięło. Oglądaliśmy coś, co można nazwać "informacyjnym déjà vu". Wyjaśniamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasek z "Wiadomości" z 12 października
Pasek z "Wiadomości" z 12 października (Wiadomości, Fot: TVP)
d28imz8

Grupa lekarzy rezydentów rozpoczyna głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Protestują przeciw zbyt niskim nakładom na ochronę zdrowia.

Chcą zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych i poprawy warunków pracy. To był 2 października. Redakcja "Wiadomości" TVP jednak nie zareagowała, chociaż w wieczornym wydaniu informacje o "lekarzach" były.

Wiadomości

Mija kilka dni, w końcu udało się. 5 października "Wiadomości" podają newsa o proteście rezydentów, ale robią to w swoim stylu.

d28imz8

"Młodzi lekarze żądają podwyżek" - głosiło hasło na pasku.

Wiadomości

Potem była krótka przerwa. Po kilku dniach znów. Wydanie z dnia 9 października, zajawka materiału i co? Identyczny pasek, déjà vu, kopiuj-wklej.

Ale najlepsze jeszcze przed nami.

Wiadomości

Bo wtedy nadchodzi 10 października. To już było mistrzostwo. Jeden z najciekawszych pasków w "Wiadomościach". Nie wiemy tylko, czy prawdziwy, bo nawet minister zdrowia miał wątpliwości.

Wiadomości

Konstanty Radziwiłł na antenie TVP Info powiedział, że lekarze rezydenci oczekują wynagrodzenia na poziomie 6,4 tys. I to brutto. No cóż, trochę wpadka.

Potem jest chwilowa zmiana narracji. Trochę w innym stylu, ale nadal w temacie. Ale to była tylko cisza przed tym, co pokazała redakcja "Wiadomości" 12 października.

Wiadomości

Wielki powrót "dużych podwyżek". W materiale podano, że "w portfelach pracowników służby zdrowia w ciągu pięciu lat znajdzie się dodatkowe 17 miliardów złotych".

Wiadomości

Szczyt żenady w TVP Info. Tak wygląda sonda na temat lekarzy

Wcześniej popis dał reporter Łukasz Sitek na antenie TVP Info. Niecała minuta wystarczyła mu aby osiągnąć szczyt kompromitacji. O co poszło? O to, czy lekarze w Polsce "klepią biedę". Zobaczcie sami.

Ale, co ciekawe, TVP wiedziała o proteście lekarzy rezydentów. Bo tysiące internautów zasypały stronę TVP Info komentarzami na temat protestu. Reakcja była szybka.

d28imz8

Administratorzy strony usunęli znaczną część wpisów i zablokowali niektórym użytkownikom możliwość komentowania tekstów, blokując ich konta.

Zdaniem TVP Info komentujący łamali zasady etykiety, czyli chodziło po prostu o spamowanie.

Na koniec "truskawka na torcie", czyli słowa posłanki PiS ws. rezydentów. "Niech jadą” - ten tekst Józefy Hrynkiewicz zirytował wielu internautów. Wygłoszony został z ław sejmowych pod adresem lekarzy rezydentów, których protest głodowy trwa już 11 dni.

d28imz8

Podziel się opinią

Share

d28imz8

d28imz8
Więcej tematów