Trwa ładowanie...
dotmicu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

WHO wzywa do kontroli pasażerów w krajach dotkniętych wirusem Ebola

Kraje dotknięte epidemią wirusa Ebola powinny niezwłocznie przystąpić do kontrolowania wszystkich opuszczających je pasażerów w portach lotniczych, morskich i na głównych przejściach drogowych - podkreśliła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO wzywa do kontroli pasażerów w krajach dotkniętych wirusem Ebola
(PAP/EPA, Fot: Legnan Koula)
dotmicu

Zaakcentowano, że nikomu, u kogo występują objawy charakterystyczne dla wywoływanej przez tego wirusa gorączki krwotocznej, nie powinno się zezwolić na podróżowanie w zwykły sposób. WHO wskazała też, że pasażerowie powinni dbać o czystość rąk oraz unikać bezpośredniego kontaktu z płynami ustrojowymi osób zarażonych.

Podkreślono, że jedynym sposobem powstrzymania tej choroby, na którą nie ma lekarstwa, jest izolowanie chorych i baczne obserwowanie tych, z którymi mieli oni kontakt. Zarazem WHO wyraziła przekonanie, że nie są potrzebne ograniczenia w podróżowaniu i kontrole pasażerów w państwach, które nie graniczą z krajami dotkniętymi wirusem Ebola.

Według najnowszego bilansu WHO w ciągu trwającej od pięciu miesięcy epidemii wirusa Ebola zmarło 1145 osób: 413 w Liberii, 380 w Gwinei, 348 w Sierra Leone i cztery w Nigerii.

Obecna epidemia jest najpoważniejszą od pojawienia się gorączki krwotocznej Ebola w 1976 roku.

dotmicu

Podziel się opinią

Share

dotmicu

dotmicu
Więcej tematów