Trwa ładowanie...
d2kg1v6
21-12-2014 22:05

Wg sondaży10-punktowe zwycięstwo laickiego kandydata Essebsiego

Ogłoszone w niedzielę późnym wieczorem wyniki exit polls w drugiej turze wyborów prezydenckich w Tunezji dały pewne zwycięstwo Bedżiemu Kaidowi Essebsiemu, szefowi laickiej partii Wezwanie Tunezji (Nida Tunis). Uzyskał on 55,5-56,5 głosów.

Share
d2kg1v6

Wynik ustępującego prezydenta Monsifa Marzukiego to 43,9-45,5 proc. głosów.

Mohsen Marzuk, szef kampanii wyborczej 88-letniego Essebsiego, ogłosił wyniki sondaży na konferencji prasowej wkrótce po zamknięciu lokali wyborczych. Bezpośrednio po tym tysiące Tunezyjczyków zaczęły świętować triumf umiarkowanego polityka; w całym Tunisie, od śródmieścia po peryferie stolicy, słychać było ogłuszający "koncert" klaksonów samochodowych.

Adnene Mancer, który kierował kampanią wyborczą Marzukiego, oświadczył, że różnica głosów, jakie uzyskali obaj kandydaci jest znacznie mniejsza niż to zakomunikował sztab wyborczy Essebsiego i że doszło do wielu oszustw przy liczeniu głosów.

Essebsi wygrał także w pierwszej turze głosowania, a jego partia odniosła zwycięstwo w wyborach parlamentarnych z 26 października, uzyskując 86 mandatów, podczas gdy islamiści z Al-Nahda - 69.

d2kg1v6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kg1v6
d2kg1v6
Więcej tematów