Trwa ładowanie...
d3eornn

Weterani zadbają o morale brytyjskich uczniów. Nowe zajęcia w szkołach

Byli żołnierze będą prowadzić w brytyjskich szkołach lekcje, w czasie których będą kształtować charaktery uczniów. Mają przekazywać młodzieży takie wartości jak pewność siebie i szacunek oraz rozwijać cechy przywódcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weterani zadbają o morale brytyjskich uczniów. Nowe zajęcia w szkołach
(Fotolia)
d3eornn

Brytyjska minister edukacji Nicky Morgan, która jest pomysłodawczynią nowego rozwiązania, ma nadzieję, że byli mundurowi pokażą także, jak zachować się w trudnych sytuacjach. W czasie zajęć z uczniami, którzy sprawiają kłopoty wychowawcze, byli wojskowi mają z kolei starać się zaszczepić w "niepokornych" etos żołnierza.

- Dla uczniów, którzy napotykają w życiu wiele trudności takie lekcje mogą być okazją do rozbudzania ambicji. Pomogą również młodzieży w rozwijaniu umiejętności i budowaniu relacji, które ułatwiają znalezienie dobrej pracy - mówi szefowa brytyjskiego resortu edukacji.

Komentatorzy zauważają, że koncentrowanie się na pracy nad charakterem uczniów to rosnąca w Wielkiej Brytanii świadomość problemów systemu edukacyjnego. Szkoły uznawane są za "fabryki, w których liczą się tylko egzaminy i stopnie, przez co ich absolwenci nie są zdolni konkurować na globalnym rynku pracy.

d3eornn

Źródło: independent.co.uk

Zobacz również: Boeing przerobiony na klasę szkolną

d3eornn

Podziel się opinią

Share
d3eornn
d3eornn
Więcej tematów