Trwa ładowanie...
d3intvx
wesele
12-11-2002 16:11

Weselom w restauracjach powiedzieli nie

Zakaz organizowania uroczystości weselnych w restauracjach wydano ponownie w afgańskim mieście Herat. Dekret w tej sprawie przedstawiła 60-osobowa Rada Mędrców i Duchownych Heratu.

d3intvx
d3intvx

Jeden z członków rady wyjaśnił powód tej decyzji podczas odbywających się w głównym meczecie miasta specjalnych modłów z okazji rozpoczynającego się ramadanu. Powiedział, że na weselach w restauracjach mężczyźni i kobiety czasami tańczą ze sobą, a to jest niezgodne z islamskiem prawem szariatu i musi być powstrzymane.

Zakaz został po raz pierwszy wprowadzony cztery miesiące temu, gdy młoda kobieta spaliła się, ponieważ rodzice powiedzieli jej, że nie stać ich na wyprawienie jej wesela w restauracji. Po licznych skargach na tę decyzję, zakaz odwołano.

Po upadku fundamentalistycznego reżimu talibów w ubiegłym roku w wielu częściach Afganistanu surowe prawa szariatu zostały rozluźnione. Jednak w Heracie rada religijna wydała cały szereg surowych dekretów. Zabroniono na przykład kobietom noszenia kolorowych ubrań w miejscach publicznych. (jask)

d3intvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3intvx
Więcej tematów