Trwa ładowanie...
dujeset

Wesela koronawirus. Policja skontroluje wesela i chrzciny w czasie pandemii

Uczestnicy wesel i chrzcin muszą liczyć się z kontrolami warunków sanitarnych na przyjęciach przez sanepid. Niektóre mogą zakończyć się nawet karami finansowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd apeluje o pilnowanie restrykcji w czasie wesel.
Rząd apeluje o pilnowanie restrykcji w czasie wesel. (picjumbo.com)
dujeset

- Wesela to jedne z najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem imprezy – tak o weselach w czasie pandemii mówią lekarze. Branża ślubna spotkała się z największą liczbą obostrzeń. Być może pojawią się kolejne w związku z epidemią. Obecnie na weselach obowiązuje między innymi obowiązkowa lista gości oraz ich ograniczona liczba na przyjęciach:

  • w strefach zielonych wolnych od zakażeń jest to 150 osób
  • w strefach żółtych jest to liczba 100 osób
  • w strefach czerwonych jest to liczba do 50 osób

Policja i sanepid mają na weselach co robić. Sprawdzają między innymi: liczbę gości i stan zabezpieczenia sanitarnego, obecność dozowników z płynami dezynfekcyjnymi i zapas środków dezynfekujących, oraz czy goście przestrzegają zasady bezpieczeństwa.

dujeset

Kolejne ograniczenie liczby gości weselnych? "To spowoduje zamknięcie branży"

Wesela koronawirus. Obostrzenia na imprezach

Główny Inspektorat Sanitarny rekomenduje ograniczenie liczby gości do 50 osób oraz ich obowiązkową rejestrację. Usługodawcy, pracujący w branży ślubnej mówią otwarcie o tym, że branża ma poważne kłopoty, że wielu traci zaliczki. Przyszli małżonkowie przekładają swoje wesela na przyszły rok nie tylko ze względu na rygorystyczne przepisy, ale także niepewność i zmiany wprowadzane przez rząd.

dujeset

- Pojawiają się drobne niedociągnięcia. A to ktoś z obsługi nie ma maseczki, a to zapas środków dezynfekujących jest niewystarczający, czy też goście lekceważą zasady bezpieczeństwa – w rozmowie z Rzeczpospolitą informuje Sebastian Gień, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W Polsce sytuacja epidemiologiczna nie wygląda dobrze. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podczas imprez o charakterze rodzinnym - wesela i chrzciny, policja może nałożyć mandat nawet do 500 zł, a sanepid karę administracyjną do 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dujeset

Podziel się opinią

Share
dujeset
dujeset
Więcej tematów