Trwa ładowanie...

Wesela 2020. Rząd planuje nowe obostrzenia. Czy będzie obowiązywała rejestracja wesel?

Wesela 2020 stoją pod znakiem pandemii koronawirusa i wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Czy obowiązywać będzie rejestracja wesel?

Wesela 2020. Czy będzie obowiązywała rejestracja wesel?Wesela 2020. Czy będzie obowiązywała rejestracja wesel?Źródło: pixabay.com
d3lk62t
d3lk62t

Wesela 2020. Jakie zasady?

Pandemia koronawirusa wywołała zmiany w organizacji wesel. Przez kilka tygodni był zakaz ich organizacji, a pary młode zmuszone były najczęściej do przekładania swoich uroczystości lub organizowania ich w okrojonym składzie gości. Obecnie obowiązujące zasady pozwalają na organizacje wesel, ale wprowadzone są obostrzenia dotyczące ograniczenia liczby gości.

Wesela - jaki limit osób? W czerwonych powiatach, gdzie sytuacja epidemiczna jest najgorsza, na weselach może bawić się do 50 gości. W żółtych powiatach liczba gości ograniczona jest do 100 osób, a w pozostałej części Polski na wesela można zaprosić 150 osób. Jest to sprawdzane przez policję, która prowadzi kontrole wesel.

Wesela 2020. Rejestracja wesel

Jednak mimo ograniczeń wesela stały się ogniskami koronawirusa w Polsce. Coraz częściej słyszymy o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W związku z tym rząd planuje zmianę obostrzeń dotyczących organizacji wesel. Jak wynika ze słów rzecznika Ministerstwa Zdrowia, planowane jest wprowadzenie obowiązku rejestracji wesel.

Rejestracja wesel - jakie zasady? Obowiązek ten polegałby na zgłaszaniu do sanepidu liczby gości i ich danych. To pozwoliłoby na dokładną kontrolę i łatwiejsze dotarcie do gości w przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem. Taki ruch ma sprawić, że łatwiej będzie sprawdzić, czy na weselu faktycznie jest 150 gości, co jest obecnie obowiązującym limitem. Ten póki co ma się nie zmienić.

Rekonstrukcja rządu. Krzysztof Gawkowski o Ziobrze: dostał czarną polewkę od prezesa PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lk62t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lk62t
Więcej tematów