Trwa ładowanie...
dyzmq4z

Wesela 2020. Jak będą wyglądać? Kiedy będzie można je organizować? Są pierwsze informacje.

Wesela 2020. Narzeczeni czekają na decyzję rządu. Kiedy będzie można zorganizować wesele? Ile osób będzie można zaprosić? I jak będą wyglądać wesela 2020? Minister zdrowia podał pierwsze szczegóły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesela 2020. Kiedy będzie można organizować przyjęcia weselne?
Wesela 2020. Kiedy będzie można organizować przyjęcia weselne? (Pixabay)
dyzmq4z

Gdyby nie koronawirus, mielibyśmy teraz sezon ślubny w pełni. Huczne wesela do białego rana odbywałyby się w Polsce co tydzień, a nawet kilka razy w tygodniu. Niestety, epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany narzeczonym. Wiele par musiało odwołać swoje wesela z uwagi na zamrożenie gospodarki (zwłaszcza branży gastronomicznej i hotelarskiej), zakaz zgromadzeń, a nawet limity osób w kościołach. W ostatnich tygodniach nie było możliwości zorganizowania wesela w Polsce.

Wesela 2020. Kiedy będzie można organizować wesele?

Kiedy będzie można urządzać wesela w 2020 roku? Możliwe, że już całkiem niedługo. Podczas jednego z wywiadów, jakie udzielił minister zdrowia Łukasz Szumowski, poinformował, że być może organizowanie wesel będzie możliwe już w lipcu 2020. Oczywiście wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej i liczby nowych zachorowań na COVID-19.

dyzmq4z

Wesela 2020 już nie na 100 osób

Gdy ruszy branża weselna, organizowanie wesel będzie się na pewno wiązało z pewnymi ograniczeniami. Jednym z nich będzie z pewnością limit osób, jakie będą mogły wziąć udział w uroczystości. Na razie szef resortu zdrowia wspomniał o weselach do 50 osób.

„Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób. Będziemy o tym na bieżąco informować z premierem Mateuszem Morawieckim” – przekazał Łukasz Szumowski.

Jak będą wyglądać wesela 2020?

Na razie nie znamy więcej szczegółów na temat tego jak będą wyglądały wesela 2020. Czy podczas wesela będzie obowiązek zasłaniania twarzy i noszenia maseczki? Czy goście weselni będą musieli zachować między sobą 2-metrowy dystans? Czy na stołach weselnych pojawią się przekąski, ciasta i dekoracje? To, jak będą wyglądać wesela 2020, póki co jest niewiadomą. Pary, które chcą się pobrać, mają jednak nadzieję, że wkrótce władze wydadzą zgodę na organizację wesel i podadzą wytyczne.

dyzmq4z

Zakład dziennikarza WP z Jarosławem Gowinem. "Przesyłka dotarła"

dyzmq4z

Podziel się opinią

Share

dyzmq4z

dyzmq4z
Więcej tematów