Trwa ładowanie...

Wenus z Milo dostała... protezy rąk! Zaskakująca akcja organizacji wspierającej niepełnosprawnych

W paryskim metrze stanęła replika rzeźby Wenus z Milo. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że grecka bogini otrzymała w miejsce brakujący rąk protezy. To element akcji #bodycantwait przygotowanej przez organizację Handicap International, pomagającej okaleczonym ofiarom wojny.

Wenus z Milo dostała... protezy rąk! Zaskakująca akcja organizacji wspierającej niepełnosprawnychŹródło: Twitter
d1gsgsg
d1gsgsg

"Sprawna" replika rzeźby greckiej bogini miłości pojawiła się na stacji paryskiego metra Louvre- Rivoli 6 marca. Brakujące kończyny, które stały się poniekąd wizytówką tego dzieła sztuki zostały stworzone dzięki technologii druku 3D.

Akcja #bodycantwait objęła także inne rzeźby z brakującymi członkami, które przyozdabiają Paryż. Organizacja Handicap Internationalchce w ten sposób zwrócić uwagę na cierpienia osób niepełnosprawnych, poszkodowanych w wyniku działań wojennych i katastrofach na całym świecie.

Inicjatywa ta pomogła już 19 osobom z Syrii, Togo i Madagaskaru. Poszkodowani otrzymali sztuczne kończyny wykonane ze specjalnej żywicy, wydrukowane w technologii 3D. To znacznie tańszy i łatwiejszy sposób wytwarzania protez. Poprzez inicjatywę #bodycantwait organizatorzy chcą także zwrócić uwagę, że produkcja sztucznych kończyn nie musi być droga i skomplikowana, szczególnie w państwach rozwiniętych.

Według informacji HI protezy trafią niedługo do 100 osób w Indiach. Choć to piękny gest, to jedynie kropla w morzu potrzeb. Według danych organizacji sztucznych kończyn potrzebuje ok. 100 milionów osób na całym świecie!

d1gsgsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsgsg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj