Trwa ładowanie...

Wenus spotkała Neptuna. Najbardziej oddalona od Słońca planeta w obiektywie internauty

Bezchmurne niebo, a w szczególności Wenus i Neptun w jedynym takim ułożeniu. - Wieczorne niebo kusiło, żeby uwiecznić te piękności na niebie - pisze pan Witold. Ma rację, kolejna taka okazja nadarzy się dopiero za dwa lata. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcie, które otrzymała redakcja Dziejesię!

Wenus spotkała Neptuna. Najbardziej oddalona od Słońca planeta w obiektywie internautyŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Witold Ochał
d1hmgxm
d1hmgxm

Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun - te osiem planet nieustannie krążą wokół słońca. Czasem zdarzy się, że niektóre z nich ułożą się w jednej linii, obok siebie. Takie zjawisko nazywamy koniunkcją planet.

Koniunkcja Neptuna i Wenus

I właśnie taka okazja nadarzyła się w nocy z poniedziałku na wtorek. O spotkaniu Wenus z Neptunem informowała w poniedziałek redakcja WP Tech.

Ta koniunkcja jest niezwykła głównie z jednego powodu - Neptun bardzo rzadko jest widziany na naszym niebie. Jest to planeta najbardziej oddalona w naszym Układzie Słonecznym, w związku z czym trudno zobaczyć ją gołym okiem.

Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

Koniunkcja Neptun i Wenus w obiektywie Czytelnika WP

Jeżeli ktoś nie widział tego wyjątkowego zjawiska, spieszymy z pomocą. Do redakcji Dziejesię pan Witold przesłał zdjęcie, na którym widać koniunkcję Wenus i Neptuna. - Bezchmurne, wieczorne niebo kusiło, żeby uwiecznić te piękności na niebie - tłumaczy nasz czytelnik.

Widzicie te obiekt świecący jasnym światłem? To właśnie koniunkcja Wenus z Neptunem. zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Widzicie te obiekt świecący jasnym światłem? To właśnie koniunkcja Wenus z Neptunem. Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Witold

Mimo, że nie jest to jedyne zdjęcie naszego czytelnika, tylko na tym widać koniunkcję planet. Na reszcie widzimy skłaniający się ku zachodowi Księżyc, wraz z widocznym światłem popielatym. - Do tego duetu brakowało mi jeszcze czegoś trzeciego. Wybór padł na okolicę stacji PKP. Tak właśnie powstały poniższe fotki - tłumaczy pan Witold.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Koniunkcja Neptuna i Wenus. Kiedy kolejna okazja?

Pan Witold miał spore szczęście. Kolejna taka gratka dla fanów nocnego nieba nadarzy się dopiero w kwietniu 2022 roku. To długo, ale warto ten czas wykorzystać na przygotowanie i obkupienie się w lornetki i specjalistyczne teleskopy, które jeszcze bardziej pozwolą Wam nacieszyć oko tym niesamowitym zjawiskiem.

Zauważyliście na niebie coś ciekawego? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrani oraz informacje!

d1hmgxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hmgxm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj