Trwa ładowanie...

Wenus spotkała Neptuna. Najbardziej oddalona od Słońca planeta w obiektywie internauty

Bezchmurne niebo, a w szczególności Wenus i Neptun w jedynym takim ułożeniu. - Wieczorne niebo kusiło, żeby uwiecznić te piękności na niebie - pisze pan Witold. Ma rację, kolejna taka okazja nadarzy się dopiero za dwa lata. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcie, które otrzymała redakcja Dziejesię!

Share
Wenus spotkała Neptuna. Najbardziej oddalona od Słońca planeta w obiektywie internauty
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Witold Ochał
d206etd

Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun - te osiem planet nieustannie krążą wokół słońca. Czasem zdarzy się, że niektóre z nich ułożą się w jednej linii, obok siebie. Takie zjawisko nazywamy koniunkcją planet.

Koniunkcja Neptuna i Wenus

I właśnie taka okazja nadarzyła się w nocy z poniedziałku na wtorek. O spotkaniu Wenus z Neptunem informowała w poniedziałek redakcja WP Tech.

Ta koniunkcja jest niezwykła głównie z jednego powodu - Neptun bardzo rzadko jest widziany na naszym niebie. Jest to planeta najbardziej oddalona w naszym Układzie Słonecznym, w związku z czym trudno zobaczyć ją gołym okiem.

d206etd

Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

Koniunkcja Neptun i Wenus w obiektywie Czytelnika WP

Jeżeli ktoś nie widział tego wyjątkowego zjawiska, spieszymy z pomocą. Do redakcji Dziejesię pan Witold przesłał zdjęcie, na którym widać koniunkcję Wenus i Neptuna. - Bezchmurne, wieczorne niebo kusiło, żeby uwiecznić te piękności na niebie - tłumaczy nasz czytelnik.

Widzicie te obiekt świecący jasnym światłem? To właśnie koniunkcja Wenus z Neptunem. zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Widzicie te obiekt świecący jasnym światłem? To właśnie koniunkcja Wenus z Neptunem. Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Witold

Mimo, że nie jest to jedyne zdjęcie naszego czytelnika, tylko na tym widać koniunkcję planet. Na reszcie widzimy skłaniający się ku zachodowi Księżyc, wraz z widocznym światłem popielatym. - Do tego duetu brakowało mi jeszcze czegoś trzeciego. Wybór padł na okolicę stacji PKP. Tak właśnie powstały poniższe fotki - tłumaczy pan Witold.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Koniunkcja Neptuna i Wenus. Kiedy kolejna okazja?

Pan Witold miał spore szczęście. Kolejna taka gratka dla fanów nocnego nieba nadarzy się dopiero w kwietniu 2022 roku. To długo, ale warto ten czas wykorzystać na przygotowanie i obkupienie się w lornetki i specjalistyczne teleskopy, które jeszcze bardziej pozwolą Wam nacieszyć oko tym niesamowitym zjawiskiem.

Zauważyliście na niebie coś ciekawego? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrani oraz informacje!

d206etd

Podziel się opinią

Share
d206etd
d206etd
Więcej tematów