Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk
ycipk-85gquk

Wenezuela: wzrosła liczba ofiar protestów antyrządowych

Do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamieszek w Wenezueli, towarzyszących antyrządowym protestom zorganizowanym przez opozycję - podała wenezuelska telewizja państwowa VTV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-85gquk

Szósta ofiara to kobieta, która zmarła w karetce pogotowia, gdy wieziono ją do szpitala przez zablokowane przez demonstrantów ulice Caracas - tłumaczyła stacja. Precyzowała, że była to matka jednego z pracowników telewizji, która doznała ataku serca, lecz wioząca ją karetka utknęła w korku wywołanym przez blokującą drogi opozycję.

Zwolennicy zatrzymanego we wtorek lidera opozycyjnego, Leopoldo Lopeza, zgromadzili się w stolicy przed planowaną rozprawą sądową. Władze z - jak podały - powodów bezpieczeństwa, przeniosły proces o wszczynanie niepokojów publicznych z Pałacu Sprawiedliwości do więzienia wojskowego Ramo Verde, gdzie Lopez spędził noc.

Działania władz Wenezueli, które dokonują aresztowań przedstawicieli opozycji skrytykował prezydent USA Barack Obama. Wezwał do zwolnienia zatrzymanych i koncentracji na rzeczywistych problemach Wenezuelczyków, zamiast zajmowania się "fałszywymi oskarżeniami" przeciw dyplomatom USA.

ycipk-85gquk

W niedzielę prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że nakazał wydalenie z kraju trzech amerykańskich pracowników konsularnych, którzy według niego spiskowali przeciw władzy.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk