Trwa ładowanie...
d1x5fe9
d1x5fe9

Wenezuela nakazała wydalenie trzech pracowników konsularnych USA

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że nakazał wydalenie z kraju trzech amerykańskich pracowników konsularnych, którzy według niego spiskowali przeciw władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1x5fe9

Maduro nie przedstawił urzędników, ale powiedział, że wenezuelski minister spraw zagranicznych wkrótce przedstawi szczegóły sprawy.

- To grupa amerykańskich funkcjonariuszy, którzy pracują na uczelniach wyższych. Obserwowaliśmy ich spotkania na prywatnych uniwersytetach przez dwa miesiące. Pracują z wizami - powiedział Maduro w nadanym przez telewizję wystąpieniu.

- Nakazałem ministrowi spraw zagranicznych uznanie ich za persona non grata i wydalenie trzech pracowników konsularnych z ambasady Stanów Zjednoczonych. Niech jadą spiskować do Waszyngtonu! - Dodał.

d1x5fe9

W Wenezueli znów wzrasta napięcie i od dwóch tygodni odbywają się studenckie protesty. W środę jeden z nich zakończył się starciami między zwolennikami a przeciwnikami rządu; zginęły trzy osoby, ponad 60 zostało rannych.

Wcześniej władze w Caracas w odpowiedzi na zarzuty USA o nadużycie siły wobec manifestantów oskarżyły Waszyngton o próbę "wspierania i usprawiedliwiania dążeń do destabilizacji demokracji wenezuelskiej".

Pod koniec września prezydent Maduro nakazał wyrzucenie z Wenezueli trzech głównych amerykańskich dyplomatów, w tym charg, d'affaires ambasady w Caracas. Ich również oskarżał o spiskowanie z opozycją.

d1x5fe9

Podziel się opinią

Share
d1x5fe9
d1x5fe9
Więcej tematów