Trwa ładowanie...
dl59xdm
Węgierska dziennikarka Petra Laszlo zwolniona z pracy za podkładanie nogi uchodźcom
x-news/TVN 24TVP

Węgierska dziennikarka Petra Laszlo zwolniona z pracy za podkładanie nogi uchodźcom

Petra Laszlo, dziennikarka węgierskiej prawicowej telewizji N1TV, została zwolniona z pracy z powodu brutalnego zachowania wobec uchodźców uciekających przed policją. Zachowanie dziennikarski zostało opublikowane na materiale filmowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dl59xdm

Incydent został zarejestrowany podczas starć pomiędzy węgierską policją a uchodźcami niedaleko miejscowości Roeszke na południu kraju. Przybysze z Syrii i innych krajów przerwali policyjny kordon i starali się uciec w stronę granicy z Austrią.

Laszlo filmowała rozgrywające się wokół wydarzenia. Kamera innego operatora zarejestrowała moment, gdy kopała przebiegających obok uchodźców, m.in. nastoletnią dziewczynkę. Dziennikarka podłożyła też nogę mężczyźnie z dzieckiem na ręku. Prawdopodobnym celem było ułatwienie schwytania go przez węgierskich policjantów.

dl59xdm

Wideo zostało opublikowane w Internecie. Materiał wywołał oburzenie internautów oraz mediów. W odpowiedzi na krytykę Laszlo została w trybie natychmiastowym zwolniona z redakcji.

Stacja N1TV w oświadczeniu przeprosiła za zachowanie dziennikarki, określając je jako "niedopuszczalne".

Niespokojnie w Roeszke

W obozie w Roeszke we wtorek było ok. 2 tys. uchodźców. Skarżą się oni na bardzo złe warunki pobytu. Coraz częściej dochodzi tam do starć zdesperowanych uchodźców z policją.

dl59xdm

W poniedziałek funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego, lecz nie byli w stanie powstrzymać grupy imigrantów, którzy przedarli się przez ogrodzenie i ruszyli piechotą w kierunku oddalonego o 180 kilometrów Budapesztu.

Codziennie tysiące imigrantów płyną w stronę Węgier z Serbii. Większość z nich przekracza granicę serbsko-węgierską w pobliżu przejścia Horgosz-Roeszke. Wśród uchodźców, głównie z Syrii, Afganistanu i Pakistanu, są setki dzieci.

dl59xdm

Podziel się opinią

Share
dl59xdm
dl59xdm
Więcej tematów