Trwa ładowanie...
dxa5kli
dxa5kli
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

We Wrocławiu nie odbędzie się referendum obywatelskie; za mało podpisów

Inicjatorom obywatelskiego referendum we Wrocławiu, które miało odbyć się w październiku w dniu wyborów parlamentarnych, nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów do jego organizacji. Ze względów formalnych referendum zostało odwołane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxa5kli

Referendum obywatelskie we Wrocławiu było przygotowywane od lutego. To inicjatywa aktywistów miejskich oraz dolnośląskich ugrupowań społecznych i politycznych, w tym m.in. PiS, Zielonych, SLD, Akcji Park Szczytnicki, Bezpartyjnych Samorządowców, PPS, Solidarności Walczącej, KORWiN oraz Unii Pracy.

Inicjatorzy referendum chcieli zapytać mieszkańców Wrocławia o rozbudowę sieci tramwajowej, rezygnację z organizacji World Games w 2017 r., stworzenie rejestru umów magistratu i zwiększenia terenów zielonych w mieście.

Jak powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej radna PiS Mirosława Stachowiak-Różecka, inicjatorom referendum obywatelskiego udało się zebrać niemal 30 tys. podpisów, a do jego przeprowadzenia potrzebne było 50 tys. - Oznacza to, że ze względów formalny referendum zostaje odwołane. Choć nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów to uważamy, że wykonaliśmy dobrą robotę na rzecz demokracji bezpośredniej - podkreśliła Stachowiak-Różecka.

dxa5kli

W niedziele we Wrocławiu, przy okazji referendum ogólnopolskiego, odbędzie się referendum lokalne zainicjowane przez prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza.

Wrocławianie odpowiedzą na cztery pytania: czy jesteś za ochroną historycznego centrum Wrocławia poprzez stopniowe ograniczanie ruchu samochodowego w centrum, czyli na obszarze tzw. Parku Kulturowego "Stare Miasto"; czy jesteś za tym, aby w przyszłości we Wrocławiu powstało metro; czy jesteś za tym, aby w przyszłości Wrocław ubiegał się o organizację imprez kulturalnych i sportowych o znaczeniu międzynarodowym, takich jak Europejska Stolica Kultury 2016 i The World Games 2017?

Trzy pierwsze pytania zaproponował magistrat, czwarte zasugerowali sami mieszkańcy, którzy mogli zgłaszać jego temat. Najwięcej Wrocławian chce odpowiedzi na pytanie: czy jesteś za zwiększeniem nakładów na rewitalizację kamienic oraz wnętrz międzyblokowych i podwórek?

dxa5kli

Podziel się opinią

Share

dxa5kli

dxa5kli
Więcej tematów