Trwa ładowanie...
dahhs2u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

We Francji zakończono likwidację części "dżungli" pod Calais. Przesiedlono ok. 3 tys. uchodźców

• Zakończono likwidację południowej części miasteczka migrantów pod Calais
• Ewakuację przeprowadzono pod nadzorem oddziałów prewencji policji
• Grupa 2-3 tys. osób przeniosła się na północ tzw. "dżungli"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Francji zakończono likwidację części "dżungli" pod Calais. Przesiedlono ok. 3 tys. uchodźców
(PAP/EPA, Fot: THIBAULT VANDERMERSCH)
dahhs2u

Zakończono likwidację południowej części miasteczka migrantów pod Calais, zwanego "dżunglą" - poinformowała agencja AFP. Ewakuację przeprowadzono pod nadzorem oddziałów prewencji policji.

Według AFP część migrantów z południowej części obozowiska przeniosła się na północ "dżungli", która pozostaje największym slumsem Francji.

Przedstawiciel organizacji Lekarze Bez Granic (MSF) Olivier Marteau powiedział, że pojawienie się na północy obozowiska grupy liczącej 2-3 tys. osób nie wywołało żadnych konfliktów dzięki załagodzeniu w ostatnich miesiącach sporów między małymi wspólnotami, które utworzyły się w Calais.

dahhs2u

Likwidację południowej części "dżungli" rozpoczęto w ostatnich dniach lutego, a operację początkowo nadzorowały znaczne siły policji i oddziały prewencji.

Nakaz ewakuacji, wydany przez prefekturę, został początkowo oprotestowany przez uchodźców i stowarzyszenia dobroczynne, ale sąd utrzymał decyzję lokalnych władz w mocy.

Według władz francuskich w prowizorycznym obozowisku w Calais mieszkało co najmniej 3,7 tys. migrantów; pomagające im stowarzyszenia oceniały, że było ich więcej.

Uchodźcy pochodzący m.in. z Syrii, Afganistanu i Sudanu chcą dotrzeć do Anglii. W tym celu podejmują próby przedostania się do ciężarówek jeżdżących do Wielkiej Brytanii przez tunel pod kanałem La Manche.

dahhs2u

Podziel się opinią

Share

dahhs2u

dahhs2u
Więcej tematów