Trwa ładowanie...

"We do speak english here". Kraków zadba o zagranicznych turystów

Kraków odwiedza rocznie ok. 2,5 mln turystów z zagranicy. Urząd Miasta postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zorganizował akcję "We do speak english here".

Share
"We do speak english here". Kraków zadba o zagranicznych turystów
Źródło: www.krakow.pl
d12lxnh

Spośród prawie 9 mln turystów, którzy w ciągu roku odwiedzają stolicę Małopolski, ponad 2,5 mln to obcokrajowcy. W większości są to osoby, które nie znają języka polskiego, bądź mówią na tyle słabo, że nie są w stanie skorzystać ze wszystkich uroków miasta. Organizowana przez Kraków akcja ma to zmienić.

Placówki oznaczane są naklejką "We do speak english here", dzięki temu dają wyraźny znak osobom z zagranicy, że w tym miejscu bariera językowa nie stanowi problemu. W ten sposób będzie można korzystać nie tylko z kawiarni, restauracji czy sklepu, ale także z fryzjera i dentysty. Wszystko zależy od tego jakie punkty zgłoszą się do udziału w pomyśle krakowskich urzędników.

Naklejka, którą otrzyma każda placówka biorąca udział w akcji, oznacza certyfikat miasta. Ponadto miejsca otrzymają bezpłatnie wizytówkę na stronie Miejskiej Platformy Internetowej "Magiczny Kraków".

Do akcji magistratu może dołączyć każdy krakowski przedsiębiorca, niezależnie jakie usługi oferuje. Jedynym warunkiem jest umiejętność obsługi klienta w języku angielskim.

d12lxnh

Podziel się opinią

Share
d12lxnh
d12lxnh
Więcej tematów