Trwa ładowanie...
ds6wu30

Wcześniej "gonił z pomnika bolszewika", teraz jest pełnomocnikiem rządu. Piotr Mazurek z nową rolą

Mateusz Morawiecki wybrał nowego pełnomocnika rządu ds. młodzieży. Został nim Piotr Mazurek, który do tej pory działał m.in. na rzecz polityki historycznej. Był np. współtwórcą akcji "Goń z pomnika bolszewika".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Mazurek nowym pełnomocnikiem rządu. Jest decyzja Mateusza Morawieckiego
Piotr Mazurek nowym pełnomocnikiem rządu. Jest decyzja Mateusza Morawieckiego (Agencja Gazeta)
ds6wu30

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw polityki młodzieżowej. Zostanie nim 26-letni Piotr Mazurek, który do tej pory był szefem gabinetu politycznego wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Do jego zadań będzie należeć: współpraca m.in. z ministrami w celu zwiększenia "zaangażowania młodzieży w życie publiczne"; monitorowanie sytuacji młodzieży w Polsce i działań jej dotyczących; koordynacja, przygotowanie oraz wdrożenie strategii ws. polityki młodzieżowej.

– Piotr Mazurek jest świetnym organizatorem, potrafi animować stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które mają konserwatywną tożsamość i nie zamyka się na ludzi myślących inaczej – powiedział tygodnikowi "Polityka" Tomasz Matynia, dyrektor Centrum Informacji Rządu.

ds6wu30

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Głos zabrał sam zainteresowany. "Panu Premierowi bardzo dziękuję za zaufanie, a środowiska młodzieżowe zapraszam do współpracy! Razem możemy zrobić wiele dobrego!" - napisał Piotr Mazurek na Twitterze.

Mateusz Morawiecki zdecydował ws. nowego pełnomocnika. Kim jest Piotr Mazurek?

Mazurek ma 26 lat. Jest absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W wyborach samorządowych w 2018 roku zdobył mandat radnego w stolicy. W czerwcu zablokował uchwałę Rady Warszawy o przyznanie nagrody dla byłego już dyrektora Muzeum Żydów Polskich. Tłumaczył to tym, że "Dariusz Stola wprowadził do muzeum propagandę organizacji skrajnie lewicowych, które nie mają nic wspólnego z historią Żydów".

ds6wu30

Był zaangażowany w akcję "Goń z pomnika bolszewika", której celem było usunięcie komunistycznych pomników i symboli z polskich miast.

Piotr Mazurek współtworzył również osiem edycji Warszawskiego Marszu Pileckiego, a także Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości". Jest też członkiem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy oddziale IPN w Warszawie.

W przeszłości doradzał również prezydentowi Andrzejowi Dudzie, m.in. tworząc "Wizję dla Młodego Pokolenia", przyjętej w pierwszej kampanii prezydenckiej. Piotr Mazurek należy również do prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju. Odpowiada za sekcję związaną z edukacją i młodym pokoleniem, a także kulturą, tożsamością narodową oraz polityką historyczną.

Źródło: Polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds6wu30

Podziel się opinią

Share
ds6wu30
ds6wu30
Więcej tematów