Trwa ładowanie...

Wcześniej "gonił z pomnika bolszewika", teraz jest pełnomocnikiem rządu. Piotr Mazurek z nową rolą

Mateusz Morawiecki wybrał nowego pełnomocnika rządu ds. młodzieży. Został nim Piotr Mazurek, który do tej pory działał m.in. na rzecz polityki historycznej. Był np. współtwórcą akcji "Goń z pomnika bolszewika".

Share
Piotr Mazurek nowym pełnomocnikiem rządu. Jest decyzja Mateusza Morawieckiego
Piotr Mazurek nowym pełnomocnikiem rządu. Jest decyzja Mateusza MorawieckiegoŹródło: Agencja Gazeta
d3ejfec

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw polityki młodzieżowej. Zostanie nim 26-letni Piotr Mazurek, który do tej pory był szefem gabinetu politycznego wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Do jego zadań będzie należeć: współpraca m.in. z ministrami w celu zwiększenia "zaangażowania młodzieży w życie publiczne"; monitorowanie sytuacji młodzieży w Polsce i działań jej dotyczących; koordynacja, przygotowanie oraz wdrożenie strategii ws. polityki młodzieżowej.

– Piotr Mazurek jest świetnym organizatorem, potrafi animować stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które mają konserwatywną tożsamość i nie zamyka się na ludzi myślących inaczej – powiedział tygodnikowi "Polityka" Tomasz Matynia, dyrektor Centrum Informacji Rządu.

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Głos zabrał sam zainteresowany. "Panu Premierowi bardzo dziękuję za zaufanie, a środowiska młodzieżowe zapraszam do współpracy! Razem możemy zrobić wiele dobrego!" - napisał Piotr Mazurek na Twitterze.

Mateusz Morawiecki zdecydował ws. nowego pełnomocnika. Kim jest Piotr Mazurek?

Mazurek ma 26 lat. Jest absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W wyborach samorządowych w 2018 roku zdobył mandat radnego w stolicy. W czerwcu zablokował uchwałę Rady Warszawy o przyznanie nagrody dla byłego już dyrektora Muzeum Żydów Polskich. Tłumaczył to tym, że "Dariusz Stola wprowadził do muzeum propagandę organizacji skrajnie lewicowych, które nie mają nic wspólnego z historią Żydów".

d3ejfec

Był zaangażowany w akcję "Goń z pomnika bolszewika", której celem było usunięcie komunistycznych pomników i symboli z polskich miast.

Piotr Mazurek współtworzył również osiem edycji Warszawskiego Marszu Pileckiego, a także Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości". Jest też członkiem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy oddziale IPN w Warszawie.

W przeszłości doradzał również prezydentowi Andrzejowi Dudzie, m.in. tworząc "Wizję dla Młodego Pokolenia", przyjętej w pierwszej kampanii prezydenckiej. Piotr Mazurek należy również do prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju. Odpowiada za sekcję związaną z edukacją i młodym pokoleniem, a także kulturą, tożsamością narodową oraz polityką historyczną.

Źródło: Polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3ejfec

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ejfec
d3ejfec
Więcej tematów