Trwa ładowanie...
d3uu917

Waży się sprawa stanowiska dla Elżbiety Bieńkowskiej

Przyszły przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przeprowadził w Brukseli przesłuchanie minister Elżbiety Bieńkowskiej jako polskiej kandydatki na komisarza ds. rynku wewnętrznego.

Share
d3uu917

O przesłuchaniu poinformowała na Twitterze rzeczniczka Junckera Natasha Bertaud. Zamieściła też zdjęcie z prowadzonej rozmowy.

W środę polski rząd potwierdził, że nominował do nowej KE wicepremier Elżbietę Bieńkowską. Podawano jednak, że przesłuchanie odbędzie się w czwartek rano.

d3uu917

W obecnej Komisji rynek wewnętrzny i usługi to jeden z najważniejszych resortów. Zajmował się nim Francuz Michel Barnier. Rolą komisarza odpowiedzialnego za tę tekę jest usuwanie barier we wspólnym unijnym rynku, szczególnie w sektorach usług i finansów. W czasie kryzysu finansowego w strefie euro rola tego komisarza zyskała na znaczeniu, bo odpowiadał on za reformę regulacji dotyczących banków.

Według nieoficjalnych informacji polskiej komisarz może przypaść teka w KE związana ze sprawami rynku wewnętrznego, usługi finansowe najprawdopodobniej zostaną wyodrębnione z tego portfolio. Ostateczne decyzje nie zostały jednak jeszcze podjęte.

d3uu917

Podziel się opinią

Share
d3uu917
d3uu917
Więcej tematów