Trwa ładowanie...

Ważny komunikat duchownych. W kościołach maksymalnie do 50 osób

"W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób" – napisał w specjalnym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Ważny komunikat duchownych. W kościołach maksymalnie do 50 osóbŹródło: East News
d23p4nt
d23p4nt

Koronawirus niebezpiecznie rozprzestrzenia się w Europie. Liczba zakażonych rośnie również w Polsce. - Przyjmujemy środki bezpieczeństwa polegające na ograniczeniu zgromadzeń zbiorowych do liczby 50 osób. To ograniczenie ma charakter powszechny: dotyczy tych wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić - poinformował w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na decyzję rządu zareagowali już przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Stanisław Gądecki zaapelował, by w tej wyjątkowej sytuacji podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał o dyspensie wydawanej przed biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. "Osoby, które z niej skorzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu" – zaznaczył.

"Zachęcam również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii, w nawiązaniu do moich poprzednich komunikatów i Zarządzenia Rady Stałej KEP z 12 marca" – dodał abp Gądecki.

d23p4nt

Poprosił jednocześnie kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20:30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

"Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności" – wskazał Przewodniczący Episkopatu Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23p4nt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23p4nt
Więcej tematów