Trwa ładowanie...
d3603iy
d3603iy

Watykan zdumiony protestem Belgii ws. słów o prezerwatywach

Watykan jest zdumiony decyzją parlamentu Belgii, który w specjalnej rezolucji wezwał
rząd, do wystosowania oficjalnego protestu przeciwko słowom Benedykta XVI. W drodze do Afryki 17 marca papież powiedział dziennikarzom, że epidemii AIDS "nie można pokonać dystrybucją prezerwatyw, które nawet zwiększają problemy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3603iy

Rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi w reakcji na decyzję parlamentu w Brukseli oświadczył w Radiu Watykańskim: - Rezolucja uchwalona przez belgijską Izbę Deputowanych wywołuje zdumienie, zważywszy na to, że w każdym państwie demokratycznym wydaje się oczywista wolność ojca świętego i Kościoła katolickiego w wyrażaniu własnej opinii i linii postępowania w kwestiach, które mają wyraźny związek z wizją osoby ludzkiej i jej odpowiedzialności moralnej, w perspektywie zaangażowania wychowawczego i oświatowego osób, z opieką nad chorymi i cierpiącymi.

- Wielka tradycja i doświadczenie Kościoła na polu wychowania i służby zdrowia, szczególnie zaś w krajach najbiedniejszych, są tak oczywiste, że nie wymagają dowodów czy komentarzy - stwierdził rzecznik.

Ks. Lombardi dodał, że warto zastanowić się nad tym, czy stanowisko papieża zostało rozważone "z wystarczającą uwagą i powagą, czy też raczej poprzez filtr, nieobiektywny i niewyważony, reakcji zachodnich mediów".

Sylwia Wysocka

d3603iy

Podziel się opinią

Share

d3603iy

d3603iy
Więcej tematów